ABD'den Ayla'ya 2. Ödül

Amerika Birleşik Devletleri'nin Virginia eyaletinin başkenti Richmond’da 23-29 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Richmond Uluslararası Film ve Müzik Festivali’nde 'Ayla' filmine iki ödül birden geldi.

ABD'den Ayla'ya 2. Ödül
02 Mayıs 2018 - 22:25

35’ten fazla ülkeden 150 filmin katıldığı festivalin yarışma bölümünde Can Ulkay ilk uzun metraj filmiyle “En  İyi Yönetmen” seçilirken, filmin minik oyuncusu Kim Seol “Yükselen Yıldız” olarak ödül aldı. Film ve müzik endüstrisinin önemli isimlerinin katıldığı festivalde gösterim günlerinde salonları dolduran Ayla, en fazla ilgi çeken filmler arasındaydı.

Savaşın acı koşullarında, ismi gibi ay yüzlü Ayla ile ay yıldızlı kahraman Türk askerinin tarihe mal olmuş hikayesini anlatan Ayla; şimdiye kadar Almanya, Avusturya, Fransa, İngiltere, Hollanda, Belçika, Danimarka ve İsviçre’yle Azerbaycan, Katar, Kazakistan, Kırgızistan’da vizyona girdi.

Film Kanada’da, Kanada Parlamentosu da dahil 3 farklı şehirde yapılan özel gösterimlerin ardından Amerika Birleşik Devletleri’nde de özel gösterimler ve festivallerde izleyiciyle buluşmayı sürdürüyor.  Ayla, Güney Kore’de vizyona girmek için gün sayıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum