• Reklam
Reklam

ABD'den Hava Saldırısı!

Pentagon Sözcüsü John Kirby, Joe Biden'ın emriyle Suriye'de İran destekli gruplara ait bir alana hava saldırısı düzenlediğini açıkladı.

Reklam
ABD'den Hava Saldırısı!
26 Şubat 2021 - 07:10
  • Reklam
Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, ABD Başkanı Joe Biden'ın emriyle Suriye'de İran destekli milislere hava saldırısı düzenlendiğini açıkladı. Kirby, "ABD Başkanı Biden'ın emriyle ordu, Suriye'nin doğusunda İran destekli milislerin kullanmakta olduğu altyapıyı hedef aldı" dedi.

Bu Saldırı Bir Misilleme
Sözcü Kirby, "Bu saldırı son dönemde Irak'ta Amerikan ve Koalisyon güçlerine yapılan saldırılara misilleme olarak düzenlendi." ifadesini kullandı.

"Birçok Tesisi Yok Etti"
Kirby, "Özellikle de bu saldırı Ketaib Hizbullah ve Ketaib Seyyid el Şüheda dahil İran destekli grupların sınır kontrol noktasında bulunan birçok tesisini yok etti." dedi.

Saldırının birden fazla İran destekli milis grubunun kullandığı bir sınır kontrol noktasındaki birden fazla tesise düzenlendiği açıklandı.

Saldırının DEAŞ karşıtı koalisyon ülkeleri ile danışılarak yapıldığını anlatan Kirby, bunun Irak ve Suriye'deki genel durumu tırmandırmamak için orantılı bir şekilde icra edildiğini kaydetti. 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com