• Reklam
Reklam

ABD Polisinin Gizli Facebook Grubu İfşa Oldu

ABD'de, çok sayıda polisin yaptıkları paylaşımlarla nefret söyleminde bulunduğu gizli bir Facebook grubu tespit edildi.

Reklam
ABD Polisinin Gizli Facebook Grubu İfşa Oldu
23 Mart 2021 - 16:13
  • Reklam
Associated Press'in yaptığı bir araştırma ile, ABD'de emekli ve görevdeki polislerin yer aldığı gizli bir Facebook grubunda çok sayıda nefret suçu işlendiği gözler önüne serildi.

'Pittsburgh Area Police Breakroom' adlı Facebook grubunda yapılan paylaşımlarda, çoğu zaman mesleki zorluklardan bahsedilmesinin yanında, son zamanlarda nefret söylemi içeren paylaşımlarda artış olduğu kaydedildi.

2020'nin Haziran ayında, Lincoln Polis Departmanı'nda çalışan Tim Huschak isimli polis, 'Siyahların hayatı değerlidir' sloganı ile o polislerin kullandığı 'Mavilerin hayatları' değerlidir sloganının aynı olmadığını, polisliğin bir seçim, diğerinin ise doğuştan gelen bir şey olduğunu savunan bir 911 acil çalışanının gönderisini paylaşmıştı. Altına da, "Polis hakkında çok sayıda olumsuz yorum var. Ve ona hayatlarımız konusunda nasıl güvenebiliriz?" yazmıştı.

Bunun üzerine birçok grup üyesi, gönderiyi paylaşan 911 çalışanının kovdurulması gerektiğini savunmuştu. Bu isimlerden birinin de, grupta yer alan Tommy Bear adlı polis olduğu tespit edildi. Bear, geçen sene 15 yaşındaki siyahi bir kız çocuğunu gözaltına alan 3 polisten biri olmasıyla tanınıyor.

Bu grupta ayrıca, ülke genelinde büyük protestolara neden olan ırkçı cinayetleri protesto eylemlerinin de, sert sözlerle eleştirildiği ve nefret söyleminde bulunulduğu tespit edildi.

Grupta ayrıca, Trump destekçisi çok sayıda görselin de paylaşıldığı belirtildi.

Grupta en çok nefret söyleminde bulunan bir başka gönderi ise, 2017-2021 yılları arasında Pennsylvania Sağlık Departmanı Sekreteri olarak görev yapan trans birey Rachel Levine ile ilgili oldu.

Çok sayıda polis, Levine'i 'freak' (ucube) olarak tanımlarken, bir kullanıcının ise dozu arttırarak, "Birinin bunu vurması gerek!" yazdığı görüldü.

Grubun ifşa olması üzerine, ABD'de polislerle ilgili yeni düzenlemeye ihtiyaç olduğu yönünde çağrılar tekrarlandı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com