• Reklam
Reklam

ABD Uçaklarında Orta Koltukları Boş Kalacak

Yeni bir Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi çalışmasına göre, ticari havayolu uçuşlarında orta koltuğun boş bırakılması COVID-19'a maruz kalma riskini önemli ölçüde azaltabileceği belirtildi. İlk adımı ise Delta Airlines attı.

Reklam
ABD Uçaklarında Orta Koltukları Boş Kalacak
16 Nisan 2021 - 21:09
  • Reklam

Önceki gün yayınlanan çalışma, bir uçakta koronavirüse maruz kalma riskinin, orta koltuklar boş bırakılırsa, tam bir uçuşa kıyasla yüzde 23 ila 57 oranında azaldığını buldu.

Raporda, "Bu laboratuvar modeline dayanarak, boş bir orta koltuk yakındaki yolculardan SARS-CoV-2'ye maruz kalma riskini azaltır.  Bu veriler, yolcular arasındaki fiziksel mesafeyi artırmanın ve yolcu yoğunluğunu düşürmenin, hava yolculuğu sırasında potansiyel COVID-19 maruziyetlerini azaltmaya yardımcı olabileceğini gösteriyor. Araştırmacılar, orta koltuk boşluğu gibi politikalar dahil olmak üzere uçak yolcularının fiziksel olarak uzaklaşması, SARS-CoV-2 maruziyet riskinde ek azalmalar sağlayabilir. ” diye yazdı.

Koronavirüs salgınının başlarında, birçok ABD havayolları virüse maruziyeti azaltmanın bir yolu olarak uçaklarda koltukları sınırladı - ancak Delta hariç diğer havayolları zamanla bu politikayı tersine çevirdi. Delta, 1 Mayıs'ta ortadaki koltukları boş bırakacak.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com