• Reklam
Reklam

ABD, Utah'lı Anneye Ağlıyor!

ABD Utah'da kızını tek başına büyüten bekar anne, Moderna aşısının ikinci dozu vurulduktan 4 gün sonra öldü. Olay, tüm ABD'yi yasa boğdu.

Reklam
ABD, Utah'lı Anneye Ağlıyor!
12 Mart 2021 - 17:41
  • Reklam
Estetik cerrahi teknikeri olan 39 yaşındaki  Kassidi Kurill, sağlık personeli olduğu için korona virüs aşısı yaptırdı. Kızını tek başına büyüten bekar anne, iknci doz aşıyı aldıktan 4 gün sonra aniden yaşamını yitirdi. Olay, ABD'de tıp camiasında şaşkınlık ve endişe yarattı.

Sağlık sektöründe çalıştığı için Moderna'nın aşısını olma önceliğine sahip olan Kurill, aşının ilk dozunu vurulduktan sonra kolundaki hafif ağrı dışında hiçbir sıkıntı yaşamadı. Hatta tüm yakınlarına, "Aşı tamamen güvenli ve aşıda bir sorun yok. Herkes aşı olmalı." şeklinde tavsiyede bulunduğunu söyleyen babası Alfred Hawley, kızının herhangi bir kronik rahatsızlığı olmadığını da ifade etti.

Fakat maalesef, 1 Şubat'ta aşının ikinci dozunu aldıktan birkaç gün sonra, kendisini iyi hissetmediğini ve kalbinin çok şiddetli attığını söyleyerek babasından yardım isteyen Kurill ile babası acile gittiklerinde yapılan test sonuçlarıyla böbreklerinin çalışmadığını öğrendi.

Kızının 1 gün sonra hastanede öldüğünü söyleyen baba, "Bu tam bir şok yarattı. Eşime bile kızımızın hayatını kaybettiğini söyleyemedim. Bunu hiç beklemiyorduk." dedi.

Durumun netleşmesi için Kurill'e otopsi yapılacak. Utah adli tıp amiri Dr. Erik Christensen, "Bu tür otopsilerde aşının ölüme sebep olup olmadığını tespit etmek çok güç. Aşının ciddi bir reaksiyon yarattığına dair bir sonuç çıkabilir ama doğrudan aşının öldürdüğü sonucu otopside ortaya çıkmaz." şeklinde açıklama yaptı.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com