Ali Çınar’ı Kızdıran Paylaşım

Ali Çınar'ı Kızdıran Paylaşım

Amerika Birleşik Devletleri'nde son zamanlarda yaptığı panel ve konferanslarla adından söz ettiren düşünce kuruluşu Turkish Heritage Organization bir iddia ile gündeme geldi. İddiaya kuruluşun başkan Ali Çınar sert yanıt verdi.

07 Haziran 2019 - 10:32 - Güncelleme: 16 Haziran 2019 - 19:55

Türkiye Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Washington'da düşünce kuruluşu Turkish Heritage Organization'un düzenleyeceği Türkiye'nin Yargı Reformu konulu panele katılmak üzere Washington'a geliyor. Türkiye'nin Yargı Reformu Stratejisini anlatacak olan bakan Gül'ün programına Amerika'da önde gelen bazı isimler davet edilmesi üzerine Yahudilerin desteklediği bir düşünce kuruluşundan John Cpin bir iddia ortaya attı.

Cpin "Toplantıyı düzenleyen Turkish Heritage Organization'un konuşmayı dinlemeye gelenlere 350 dolar ödeme yapacak." sözüne  THO başkanı Ali Çınar sert cevap verdi.

Daha öncede Türk Amerikan Dernekleri Federasyon başkanlığı yapan Ali Çınar "THO yapacağı bir programa katılımcılara ücret verdiği tamamen asılsız&yalandır. THO'nun böyle basit şeylere ihtiyacı yoktur.  Türk-ABD ilişkilerini geliştirmek için çalışmalar yapan Turkish Heritage Organization karalama çalışmaları örneğini bugün yaşadık. THO aleyhine asılsız yalan ve iftiralara karşı , kurumumuzu itibarsızlaştırmaya çalışan kişi ve kurumlara karşı yasal mercilere başvuracağımızı bildiriyoruz." dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NASA en karmaşık uzay görevine başladı
NASA en karmaşık uzay görevine başladı
Amazon Pentagon'u Mahkemeye Veriyor
Amazon Pentagon'u Mahkemeye Veriyor