Alp Başaran: Amerika'da Güçlü olan Kazanır

Amerika Birleşik Devletleri'nde New Jersey, 9uncu bölgeden Türk kongre adayı Alp Başaran, ABDPOST.COM'dan Esra Öziskender’e konuştu. Öziskender’in sorularını cevaplandıran Alp Başaran Türk komünitesine bilgilendirici açıklamalarda bulundu.

Alp Başaran: Amerika'da Güçlü olan Kazanır
10 Eylül 2019 - 10:13 - Güncelleme: 10 Eylül 2019 - 10:52

Esra Öziskender'in röportajı:

Alp Bey, 4 yaşından beri Amerika’da yaşıyor, ailesi ile göç etmiş. Erkek kardeşi Amerika’da doğmuş. Babası şoförlük dahil çeşitli mesleklerde çalışmış ve annesi kuaför. Bir dönem kaçak statüsüne de düşmüşler. Tonald Regan zamanı çıkarılan bir kanundan yararlanan babası yeşil kart sahibi olmuş ancak o arada Alp Bey annesi ve küçük kardeşi ile beraber kendileri de babalarının yanına dönene kadar dört yıl Türkiye’de beklemek zorunda kalmışlar.

Şu anda eşi Burcu hanım ve iki oğlu ile Fort Lee, New Jersey’de ikamet etmekte. Üniversiteyi Vanderbilt Üniversitesi’nde üç ana bilim dalını bitirerek mezun olmuş. Daha sonra UCLA’da hukuk okumuş ve Amerika’nın çok prestijli avukatlık firmalarından birinde çalışıyor iken istifa edip politikaya atılmaya karar vermiş.

Alp Başaran, kendisinin de Amerika’da iki erkek çocuğu yetiştirdiğini ve özellikle Trump’ın başa geçmesinden ve Trump yönetiminin uygulamalarından sonra çocuklarının geleceği için endişeye düştüğünü belirterek bu durumun politikaya atılmaya karar vermesinde önemli bir etken olduğunu söyledi.

Başaran: “Maalesef artık Amerikan Rüyası bitiyor ve tüm dünyadan insanları göçmen olarak bu ülkeye çeken Amerikan Rüyasını tekrar canlandırmamız lazım ve bu Trump yönetimi ile başarılamaz” dedi.

 Alp Başaran, Esra Öziskender’in neden sizin seçilmeniz Amerika’daki Türkler için önemli sorusuna şöyle yanıt verdi: “Meclise girersem bugüne kadar ABD Kongre Meclisi’ne seçilen ilk Türk Amerikan, üçüncü dökümansız göçmen ve beşinci Müslüman Amerikalı kongre üyesi olacağım. Tabiki göçmen haklarını savunacağım. Sadece Türk değil, tüm göçmenlerin haklarını. Türkler için de Mecliste ilk defa Türkçe konuşan bir üye olmuş olacak tabiki her zaman bana ulaşıp dertlerini iletip yardım Alp Başaran, eğer bağış kampanyaları sonucu $1,500,000 toplanırsa seçilmesinin nerdeyse garanti olabileceğini söyledi. O nedenle her bir kuruş seçim bağışlarında çok önemli. Yeşil kartlı veya Amerikan vatandaşı olan herkes $1 - $2,800 arası bağış yapabilir. Bağış miktarının yanında kaç kişinin bağış yaptığı da önemli. O nedenle Alp Başaran herkesi ayrı ayrı bağış yapmaya davet ediyor, $1 bile olsa bu bizim için büyük önem arzediyor dedi.

Bağışlarınızı www.alpbasaran.com web sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

Alp Bey’e ABD Post olarak başarılar diliyoruz. Alp Bey’in seçim kampanyasını takip etmeye ve siz okuyucularımıza gelişmeleri iletmeye devam edeceğiz. Esra Öziskender

YORUMLAR

  • 0 Yorum