Alp Başaran Amerikan Kongresine Girer mi?

Alp Başaran Amerikan Kongresine Girer mi?

1990 yılından beri Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan Türk siyasetçi Alp Başaran Demokrat Parti'den New Jersey Kongre üyeliği için çalışıyor. Başaran bu seçimlerde hem Türkler'den destek isterken hemde seçim çalışmalarını yürütüyor.

16 Haziran 2019 - 19:39 - Güncelleme: 16 Haziran 2019 - 19:54

Amerika Birleşik Devletleri'nde en fazla Türk New Jersey eyaletinde yaşıyor. Bir çoğu Amerikan Vatandaşlığı alırken, bazıları ise Green Card veya çalışma izniyle bu bölgeye çalışıyor.

Uzun süredir Amerikan siyasetinde çeşitli pozisyonlarda görev alan Alp Başaran bu kez Kongre üyeliği için çalışıyor. Demokrat Parti'den şansı yüksek olan Başaran bölgede yaşayan öncelikle Müslümanlar olmak üzere herkesten destek istiyor.

Alp Başaran Fort Lee kentinde büyüdü. UCLA Hukuk Fakültesi'ni iyi bir derece ile bitren Başaran, Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP ve Pepper Hamilton LLP'NİN New York ofislerinde yaklaşık on yıl kurumsal bir avukat olarak çalıştı.

Aynı zamanda bir çok sosyal sorumluluk projelerine de katılan Alp Başaran, zulüm gören LGBTQ ve HIV+ mültecileri için Pro bono bazında sığınma hakkı sağladı ve felaket hastalıkları ve sağlık harcamaları geçiren iki engelli aile üyesini destekledi. Başaran geçtiğimiz günlerde kendi şirketi Aslan Capital Advisors LLC'Yİ kurdu. Alp eşi, iki küçük çocuk, emekli taksi şoförü babası, emekli kuaför annesi ile birlikte Fort Lee kentinde yaşamaya devam ediyor.

Başaran önümüzdeki seçimler için New Jersey'de kapı kapı dolaşarak destek ararken, diğer yandan da bağış bekliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Harry Dunn's family coming to White House
Harry Dunn's family coming to White House
Osmanlı Şarkıları Amerika'ya Nasıl Geldi?
Osmanlı Şarkıları Amerika'ya Nasıl Geldi?