Alp Başaran: Her Türk'ten 1 Dolar İstiyorum

Amerika Birleşik Devletleri'nin New Jersey 9. bölgeden Kongre üyeliği için Demokrat partiden aday adayı olan Alp Başaran, seçim çalışmalarını hedefini ve beklentilerini Nurhayat Kınay'a anlattı.

Reklam
Alp Başaran: Her Türk'ten 1 Dolar İstiyorum
15 Mart 2020 - 08:23
Reklam

Nurhayat Kınay'ın Videosu
Amerika'da seçimlerinin çok kolay olduğunu aktaran Demokrat Aday Alp Başaran hedeflerini ve yapılması gerekenleri Nurhayat Kınay'a anlattı.
Başaran "Bir insan kendine güveniyorsa, hitabet yeteneği varsa ve iyi bir plan yapmışsa bu seçimleri rahatlıkla kazanabilir. Burada insanlar kendi insiyatifleriyle seçimlere hazırlanıyorlar. Kendi teşkilatlarını kuruyorlar. Bir parti genel başkanının listesiyle seçimlere girmezler. Kendi bütçesiyle seçime girerler. Benim bulunduğum bölgenin yüzde 75'i Demokrat seçmenlerden oluşuyor. Bu nedenle ben ön seçimi kazanırsam, haliyle Cumhuriyetçilere karşıda seçimi kazanmış olacağım. Ben bu bölgeden 35  bin oy alsam rakibim ve 22 yıldır kongre üyesi olan Bill Pascrell'in en son aldığı 23 bin 400 oydan daha fazla oy alarak, Demokratların adayı olacağım." dedi.
AMERİKA'DAKİ TÜRKLER'DEN BİRER DOLAR İSTİYORUM
Profesyonel olarak çalıştığı bir ekibinin olduğunu aktaran Başaran, "Bu ekip Obama'nın 2008 kampanyasını yürüttü. Ama birde yerel ekibimiz var. Bu bölgede 80 bin Türk nüfusu var. Bunlardan seçtiğimiz ekibimiz ile her hafta biraraya geliyoruz. Seçim sistemini anlatıyorum. Seçimleri nasıl kazanabileceğimizi aktarıyorum. Gönüllü olarak yardım etmek isteyen varsa, [email protected] adresine mail atarlarsa mutlaka dönüş sağlarız. Yine Bütün Amerika'da yaşayan Türkleri siyasete iştirak etmeye çağırıyoruz. Yani Florida'da, California'da, Teksas'ta, Washington'da yani kısaca Amerika'da ki Türkler bizde siyasete varız, demelerini bekliyorum. Bunun devamında Türkler seçim kampanyamıza 1 dolar destek olsun. Bu komik bir rakam alpbasaran.com adresine girip donate yaparak 1 dolar bağışlayabilir. Bu meblağ ekonomik güçten öte, 100 - 200 bin kişinin desteğini göstermesi bağış yaparak imza veriyor." şeklinde konuştu.

HAZİRAN'DA ÖN SEÇİMLER VAR
Kongre seçimlerinin Kasım 2020'de yapılacağına dikkat çeken Alp Başaran, " O seçime oy veren herkes aynı partideki tüm adaylara yani kongre üyelerine temsilciler meclisi üyelerine başkana oy veriyor. Bizim bölge Demokrat bir bölge olduğu için asıl seçim Haziran'daki Demokratların yapacağı ön seçim. Bu bölgede 3 tane aday var. Bir 22 yıldır görev yapan Bill Pascrell, diğeri Yunan asıllı çevreci bir kadın aday var. Ön seçimi üçümüz arasından kazanan kesin kongreye gidiyor." diyerek sözlerini sürdürdü.

1,5 MİLYON DOLARA İHTİYACIM VAR
10 yıl Uluslararası şirket birleştirme avukatlığı yaptığını anlatan Başaran, "Bu işe atılmadan önce New York Manhattan'da bir yatırım şirketim vardı. İyi bir kariyerim var. Ben yüzde 100 kazanabileceğim bir yol inancıyla yola çıktım. En kötü ihtimali varsayarak, bir yol çizdik kendimize.  Geçen seçimlerde Pascrell 23 bin oy almış ama en fazla oyu 2 seçim öncesi 31 bin oy almış. Tekrar bu oyu alamaz ama öyle alacağını varsayalım, O oyların hiç birini alamayacağımızı varsayalım ve sıfırdan 35 bin demokrat partili getirelim bünyemize. Bunu yapmak içinde, Paterson, Clifton, Cliffside, Fort Lee yani seçim bölgemizdeki her köşebaşına üye kaydeden bir ekibimiz var. Sıfırdan parti kurmak demek. Burada bir iş gücü besliyoruz. Bu seçimleri şansa bırakmak istemiyoruz. O nedenle yeni üyeler kazandırıyoruz. Bunları daha sonra otobüsler tutup sandıklara götürüyoruz. Ben cebimden bütçe ayırdım ama yetmiyor. 1 buçuk milyon dolar para ile bu seçimi kazanabiliriz." diyerek destek istedi.
Alp Başaran seçimlere Türk Amerikan toplumunun sorunlarını çözmek için kongreye gitmek istediğini aktarırken, "İstiyoruz ki bu sorunların takipçisi bir Türk olsun ve lafta kalmasın. Çözüm istenildiğinde sonuç getirebilelim.Onun için insanların bir dolarına ihtiyacımız var." dedi.


 • Reklam

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Riza Taşgın
  6 gün önce
  Sayın Başaran sizleri gönülden destekliyorum. Başarılar diliyorum.
 • Turk Terbiyecisi
  3 ay önce
  Sen kimsin ki millete emir veriyorsun amina godugumun Turkten bozmasi!
Reklam