• Reklam
Reklam

Amerika'da Çalışacak İşçi Bulunmuyor

Amerika Birleşik Devletleri'nde son 2 yıldır pandeminin etkisiyle bir çok işyeri kapatırken, bazıları ise işçi bulamıyor. Saatlik 20 dolar ile 30 dolara arasında ödeme yapmayı kabul eden işverenler sosyal medyada ilan vererek çalışan arıyor.

Reklam
Amerika'da Çalışacak İşçi Bulunmuyor
Editör: ABD Post
13 Haziran 2021 - 21:31
  • Reklam
Amerika Birleşik Devletleri'nde bir çok işçi işsizlik maaşı alarak hayatlarını sürdürürken, bazıları ise internet üzerinden doordash ve Uber gibi online teslimat ve taksi işlerini takip ediyor. 

Yeme ve içme başta olmak üzere, benzin istasyonu gibi bir çok sektör gerek kalifiye gerek düz işçi arıyor. Saatlik ücret 15 dolar iken 20 ile 30 dolar arasında işçi arayan işverenler bir türlü aradığı işçiyi bulamıyor. 
Bazıları Türkiye'den turist vizesiyle kaçak işçi çalıştırırken, bazıları ise sosyal medya gruplarına yazarak işçi alacağını duyuruyor.

UBER VE DOORDASH REVAÇTA

Amerika Birleşik Devletleri'ne gerek Green Card çekilişi ile gerekse turist vizesiyle gelen binlerce Türk Doordash gibi paket teslim sisteminde veya Uber gibi online taksi sistemine dahil oluyor. Bunun içinde mühendisler gibi teknik personelde var, akademik çalışma yapmak isteyenler bile var. Hal böyle olunca Garsonluk için işveren bu pandemi sürecinde adam bulamayacak hale geliyor. Aylık 3-4 bin dolar maaş alan garsonların yanısıra aylık 5-6 bin dolar kazanan Uber ve Doordash kullanıcıları Türkiye'ye dönmek istemiyor.

2 AYLIK MAAŞIYLA GÜZEL BİR ARABA 2-3 YILDA BİR EV ALABİLİYOR

Amerika Birleşik Devletleri'ne gelen Türklerin bir kısmı ağır işlerde çalışarak 2-3 ayda güzel bir araba sahibi olurken, 2-3 yılda biriktirdikleri parayla küçükte olsa bir eve kavuşuyor.  
Son 2 yılda pandemi nedeniyle bir çok iş yeri kapanmasına rağmen TIR şoförlüğü için her gün yüzlerce ilan veriliyor.
Yine Restorantlar, kasiyer, temizlik elemanı ve aşçı ararken, Mobil noktalarda iş yapacak eleman ilanları da dikkat çekiyor.
 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com