Amerika'da En Ucuz Dil Kursları

Bir çok ülke vatandaşı İngilizce öğrenmek için Amerika Birleşik Devletleri'ni seçiyor. Peki hangisi daha ucuz hangisi güvenilir, ucuz dil kurslarının özelliği nedir? Yaklaşık 300 dolardan başlayan dil kursları için ABD elçilikleri vize veriyor mu? İşte soruların cevabı bu haberde...

Amerika'da En Ucuz Dil Kursları
08 Şubat 2019 - 05:45 - Güncelleme: 08 Şubat 2019 - 06:41

Amerika Birleşik Devletleri'nde iş yapmak isteyene iş çok. Dil kurslarının bazıları ülkede kalma aracı olan gören bazı uyanıklar merdiven altı dil kursları açarken, bazıları ise gerçekten hem ucuz hemde kaliteli eğitim verebiliyor.

En ucuz dil okulları genelde Miami ve çevresinde. Hem okuyup hem çalışarak iş imkanı da sağlayan sezonluk kurslara kaydınızı yaptırarak dilinizi geliştirebilirsiniz. Büyük şehirlerde yaşamak sizi daha çok geliştirebilir ama küçük şehirler daha güvenilir olabilir. Amerika çok büyük bir ülke olmasına rağmen İngilizce kursu için tercih edilen şehirler genelde ülkenin en doğusu ve batısında yer alan büyük şehirlerdir. Bazıları şunlardır: New York, Boston, Philedelphia, Washington DC, Miami, Chicago, Los Angeles, San Diego, San Francisco.

Büyük şehirlerde yaşamak tabiki daha keyifli ve eğlencelidir. Ancak bu şehirlerde konaklama ve yaşam masrafları da daha pahalıdır.  Amerika’nın orta eyaletlerinde de çok iyi İngilizce eğitim alabileceğiniz ancak konaklama ve yaşam masraflarının daha uygun olacağı İngilizce kursları vardır. Houston, Dallas, St. Paul, Cleveland, St. Louis, Seattle gibi şehirler hem Türk öğrencilerin daha az tercih ettiği aynı zamanda da masraflarınızın az olacağı şehirlerdir.

Örneğin Florida'nın Boca Raton sahil kentinde Open Hearts Language Academy'de haftalık kurs ücreti 320 dolar. 20 saat kurs veren bu dil merkezinin küçük derslikleri var. En az 2 haftalık kurs süresini kabul eden Akademi, öğrencilere konaklama imkanı da sunuyor. Haftalık 300 dolar konaklama ücreti alan şirket toplam 1300 dolar bütçeyle kurs veriyor. 

Amerika'nın en iyi kursları arasında yer alan Boston kentindeki FLS Boston Commons kursu ise 2 haftalık 722 dolar. Konaklama ücreti aile 2 haftalık 500 dolar. Toplam maliyeti 1420 dolar oluyor. Eğitim alanların yüzde 90'ından tam not alan dil kursu en iyiler arasında. 

Yine Boston'daki OHC English 2 haftalık fiyatı konaklama dahil 1300 dolar. 

Fort Lauderdale'da bulunan TLA-The Language Academy 2 haftalık konaklama dahil 1334 dolar. Bu dil eğitim merkezide en iyiler arasında yer alıyor.

Türk öğrencilerin daha gittiği şehirleri ve okulları tercih etmek İngilizce gelişiminiz açısından çok önemlidir. Belki de mevcut bütçenizi zorlayarak Amerika’ya gitmişken kendinize Türk arkadaş edinmek ve sürekli onlarla zaman geçirmek paranızı çöpe atmakla eş değerdir.  O nedenle mümkün olduğunca kendinize farklı ülkelerden gelen yabancı arkadaşlar edinmenizde fayda vardır.

Amerika’da İngilizce dil eğitimi için bulunduğunuz süre içindeki en büyük harcama kaleminiz dil okuluna verdiğiniz para değil konaklama olacaktır. O nedenle konaklamanızı ne kadar ucuza halledebilirseniz  o kadar parayı tasarruf etmiş olursunuz. Özellikle uzun süreli olarak İngilizce kursuna giden öğrencilerimize ilk etapta sadece 4-8 haftalık bir konaklama ayarlamayı uygun görüyoruz. Bu süre içinde de kendilerine daha uygun maliyetli bir konaklama bulmanızı tavsiye ediyoruz. Okulların ilan panolarından, farklı internet sitelerinden, yerel gazetelerden yada okul arkadaşlarınız aracılığıyla paylaşımlı öğrenci evi tipi bir konaklama ayarlayabilirsiniz kendinize. Okulun ayarladığı konaklamaya göre en az yarı fiyatına gelecektir.

Amerikada İngilizce eğitimi alırken yasal çalışma izniniz yoktur. Sadece üniversite eğitimi alırken çalışma izniniz olur. Bununla birlikte CV nize katkıda bulunabilecek gönüllü olarak çalışabileceğiniz yada ücretsiz stajer olarak çalışabileceğiniz yerler bulabilirsiniz.


YORUMLAR

  • 0 Yorum