Amerika'da Hızlı ve Ucuz Sertifikalar

Eğitim hayatınızı Amerika Birleşik Devletleri'nde hızlı ve düşük bütçeli olacak şekilde bir sertifika arıyorsanız İlke Karan sizin için bir derleme yaptı. MBA'e alternatif programlar arayan GMAT skoru olmayan öğrenci adayları için nereden başlasam diyenler bu haberde aradığını bulabilecek.

Amerika'da Hızlı ve Ucuz Sertifikalar
31 Ocak 2020 - 22:22

İlke Karan bu kez eğitim konusunda dikkat çeken bir yazıyı paylaştı.
Eğer siz de bu sorulardan bir ya da birkaçını kendinize soruyorsanız, uluslararası diploma ve sertifika programları sizin için en doğru tercihtir. Sertifika programları sayesinde özel bir alana yoğunlaşıp teorik ve pratik eğitim alabilirsiniz. Daha kısa sürede, daha az maliyetli bir bütçeyle, GMAT skoruna gerek duymadan ve esnek başlangıç tarihleriyle bu programlara başvuru yapabilirsiniz. Eğitiminiz için İşletme, Uluslararası İşletme, Pazarlama, Finans, Muhasebe, Turizm ve Otelcilik Yönetimi, Proje Yönetimi ve İnsan Kaynakları gibi popüler alanlarından birini seçebilirsiniz.

Sertifika Programları siz öğrencilerimize Amerika’nın önde gelen şirketlerinde staj yapma imkânı da sunmaktadır. Bu şekilde aldığınız eğitimi gerçek iş dünyasında ve daha ciddi bir ortamda pratiğe dökebilirsiniz. Ayrıca dokuz aylık programlara kayıt olmuşsanız program sonunda Amerika’da, yasal olarak bir yıl maaşlı çalışma iznine (OPT) de sahip olabilirsiniz. Bu şekilde hem kaliteli okullarda bir yıl eğitim almış, hem de Amerika’da bir yıl iş tecrübesi edinmiş olup, çok şık bir CV ile ülkenize geri dönmüş olursunuz.
Amerika'da Sertifika / Diploma Programlarına Katılabilecek Üniversiteler
Amerika'da sertifika eğitimi almak çoğu kişi için kariyerlerinde bir dönüm noktası olabilmektedir
Amerika'da tercih edebileceğiniz kurumlardan bazıları şunlardır: ASA College, Baruch College, Gnomon, Manhattan Institute of Management, Northeastern University, Stafford House, UC Berkeley, UCIrvine, UC Riverside, UC Santa Barbara, UC Santa Cruz, UC Davis, UCLA, UCSan Diego
Amerika'da Sertifika / Diploma Programlarının Süresi
Sertifika programlarının doğası gereği daha esnek bir süreç olduğu söylenebilir. Sertifika programına katılmak isteyen öğrenciler en az 3 ay, en fazla 3 yıl eğitim alabilirler.

Amerika'da Sertifika / Diploma Programlarına Katılabilecek Bölümler
Business Administration
International Business
International Business Operations and Management
TEFL-Teaching English as a Foreign Language
Marketing
Project Management
Amerika'da Sertifika / Diploma Programları Yapmak
Yurt dışında sertifika programlarına katılmak hem sosyal hem de kariyer anlamında herkes için büyük bir fırsattır. Bir Amerikan üniversitesinden alacağınız sertifika yalnızca Türkiye değil, Avrupa ve Amerika'da da iş bulma olanağınızı arttıracaktır. Ayrıca Amerika'da geçireceğiniz sürede İngilizce becerileriniz gelişecek, dersler sayesinde iş alanınızdaki uluslararası jargona olan hâkimiyetiniz güçlenecektir.
Amerika Sertifika / Diploma Programları Kabul ve Başvuru Şartları
Sertifika için gerekli belgeler şunlardır:

Transkript
Diploma
CV
Niyet Mektubu
Referans Mektubu
TOEFL– IELTS  Skoru
Banka Mektubu
Başvuru ücreti
Pasaport

YORUMLAR

  • 0 Yorum