• Reklam

Amerika'da Trafik İşaretleri Neden Çok Fazla

Dünya genelinde trafik kuralları hemen hemen aynı. Ama Amerika Birleşik Devletleri'nde daha çok trafik uyarı levhaları bulunuyor. Bunun sebebini Yasin Atik kaleme aldı...

Reklam
Reklam
Amerika'da Trafik İşaretleri Neden Çok Fazla
28 Temmuz 2020 - 02:26
Reklam

Amerika Birleşik Devletleri trafik uygulamaları genel anlamda Türkiye’ye benziyor olsa da bazı durumlarda çok ciddi farklar olduğunu görüyorum.

Ben bu ülkeye geldiğimde ilk dikkatimi çeken şey, trafikte kullanılan tabelalar oldu. O kadar fazla tabela, işaret ve trafik lambası var ki inanamazsınız.

Bu tabelalar arasında da ilk sıraya konacak olan da tabii ki #stopsign olacaktır.

New Jersey aşağı yukarı İstanbul kadar yüzölçümü olan bir State. Sadece #Newjersey deki tabelalar tüm #Türkiye de kullanılan tabeladan daha fazladır. Eğer bir dörtyolda trafik lambası yoksa mutlaka Stop sign tabelası vardır. Tüm anayol, ara yol ve sokaklar dahil tamamında ya trafik lambası var ya da stop sign var. Ve stop sign olan köşeye geldiğinizde tekerlekler tamamen duracak şekilde 3 saniye beklemeniz, yolu kontrol etmeniz ve ondan sonra hareket etmeniz gerekiyor.

#Trafik polislerinin hiç affetmediği ihlal stop sign ihlalidir. Bir gün yolunuz #usa ya düşerse stop sign da 3 saniye durmayı unutmayın.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com