Amerika'daki Geyikler Zombi'ye Dönüşüyor?

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, geyik ve kanada geyiklerini etkileyen hastalığın yirmi dört ABD eyaletiyle iki Kanada eyaletinde kayıt altına alındığı belirtti.

Reklam
Amerika'daki Geyikler Zombi'ye Dönüşüyor?
10 Şubat 2019 - 20:52
Reklam

Daily Mail'de yer alan haberde, ‘kronik zayıflatıcı hastalık' olarak tanımlanan hastalığın beyni ve omuriliği etkilediği, kilo ve koordinasyon kaybına neden olduğu ve hayvanları saldırganlaştırdığı belirtildi. Bununla birlikte, enfeksiyonun kapılmasından sonra ilk semptomların ortaya çıkmasının birkaç yıl sürebileceği kaydedildi.

Hastalığa yakalanan hayvanları görenler, onların gerçekten de zombi gibi göründüğünü söyledi.

Hastalığın 40 yıl önce vahşi doğada ortaya çıktığı belirtildi.


 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Zombi Geyik
    1 yıl önce
    Halk arasında Zombi Geyik Hastalığı olarak ad***dırı*** hastalık an itibari ile Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Norveç ve Güney Kore dahil olmak üzere, Kuzey Amerika’nın bazı bölgelerinde, Avrupa’da ve Asya’da tespit edilmiştir. Kronik Tükenme Hastalığı (KTH) geyik ve sika geyiklerini etkileyen bir prion hastalığı olup yakın zamanda küresel çapta salgın yapmış o*** Deli Dana Hastalığı (DDH) gibi bir prion hastalığıdır. Kaynak: https://www.postapokaliptik.com/2019/04/25/zombi-geyik-hastaligi-hakkindaki-gercekler/
Reklam