• Reklam

Amerika'ya Kaçırılan Eserler Geri Dönecek

Amerika Birleşik Devletleri Ankara Büyükelçisi Satterfield, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ile birlikte, Türkiye menşeli arkeolojik ve etnoğrafik eserlerin yağmalanmasıyla ve kaçakçılığıyla mücadele edilmesine ilişkin ikili anlaşmayı imzaladı.

Reklam
Amerika'ya Kaçırılan Eserler Geri Dönecek
21 Ocak 2021 - 04:55
  • Reklam
 Büyükelçi Satterfield: "Bugün imzaladığımız bu Anlaşma, Amerika Birleşik Devletleri’yle Türkiye’nin, Türkiye’nin kültürel mirasının korunmasını ve bu mirasın önemini idrak edip taşıdığı değeri bilmeleri için gelecek nesillere aktarılmasını sağlama hususundaki ortak taahhüdünü ortaya koymaktadır." dedi.

Anlaşma gereği Türkiye'den kaçak yollarla kaçırılan ve Amerika Birleşik Devletleri'nde satışa sunulan veya Amerika Birleşik Devletleri'nde ele geçirilen tarihi eserler Türkiye'ye geri gönderilecek.


U.S. Ambassador Satterfield joined Minister of Culture and Tourism Mehmet Ersoy signing a bilateral agreement to combat looting and trafficking of archeological and ethnographical objects originated from Turkey.  Ambassador Satterfield: "Today’s agreement demonstrates the joint commitment of the United States and Turkey to ensure that Turkey’s heritage will be protected and accessible for future generations to enjoy and appreciate."

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı Exchange Programs - U.S. Department of State 

 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com