• Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Amerikalı Türk Kayropraktik Levent Erdoğan

Doktor Levent Erdoğan, 1966 yılından beri Amerika’da yaşıyor ve 27 yıldır Kayrokraptör olarak çalışıyor. Türkiye’de henüz yeni bir bölüm olsa da doktorumuz ileride öğrenci yetiştirmek istiyor.

Reklam
Reklam
Amerikalı Türk Kayropraktik Levent Erdoğan
04 Temmuz 2020 - 04:07 - Güncelleme: 08 Temmuz 2020 - 16:12
Reklam

Esinay Özyurtdaş ve Emre Özcan’ın Ortak Haberi

Dr. Levent Erdoğan Türklerin en çok yaşadığı- New Jersey’e yakın mevkide hastalarına hizmet veriyor. Türk hastalarının doktor kemiklerimi kır talebine espriyle karşılık verip hatrınızı kırarım ama kemiklerinizi kırmam diyor :) Gelen hastaları özetleyen doktorumuz mutlaka bir ağrısı olan hastamız var. Kısa vadede tedavimiz etkili olmasa da o an rahatladıklarını ifade ediyor.

Kayropraktör Nasıl Bir Tedavi Uygular?

Mesela hastanın bir ağrısı var. Biz o ağrıya giden sinir hattını açıyoruz. Örneklem üzerinden anlatmaya devam eden doktorumuz, elindeki makete baskı uygulayarak gösteriyor ve anlatmaya devam ediyor. Ellerimizi koyduktan sonra sinirlerin basıncını gideriyoruz o saniyede ağrı gider. Birkaç gün sonra geri gelebilir. Bu oturana kadar uzun bir süre yapmak gerekir. Gençlerde yaklaşık 12 seansı bulan tedavi elbette kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Üç Branşla Haltere Merak Saran Erdoğan’ın 3 Şampiyonluğu Var

17 yaşından beri Powerlifting ile ilgilenen ve başarılı bir sporcu olan Erdoğan’ın 3 kez Amerikan Ulusal Şampiyonasını var. 1981 ile 1986 senesinde kazandığı şampiyonlukların yanı sıra Türkiye’yi de temsil etti. Günümüz koşullarında olmayan şampiyonaya seneye katılmayı da hedefliyor.

Doktorluğun Yanında Profesyonel Sporcu hem de Türkiye’yi Temsil Etti

Geçen yıl katıldığı yarışmada WNPF (Dünya Dopingsiz Powerlifting Federasyonu) dünya şampiyonluğunu kazanarak Türkiye Cumhuriyetini temsil etti. Başarılarıyla takdir ettiğimizi doktorumuz gelecekte sanat olarak gördüğü mesleğini Türkiye’de yetiştirdiği öğrencilere aktarmak istiyor. Geçtiğimiz yıl öğretmeye başladığı öğrencileri sayesinde Amerika’da tedavi gören hastalarının Türkiye’de de tedavilerine devam ettiğini vurguladı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com