• Reklam

Amerikalı Türkler Aktarmalı Seferlere Yöneldi

Dünyayı etkisi altına alan Corona Virüs salgını nedeniyle hava yolu taşımacılığı yapan şirketler uçuşlarını durdurmuştu. THY'de yaklaşık 4 aydır Amerika Birleşik Devletleri'ne sefer düzenlemezken, son günlerde açılan seferlerin sayıları düştü. Bunun üzerine Amerika'da veya Türkiye'deki yolcular alternatif aktarmalı seferleri takip ediyor.

Reklam
Amerikalı Türkler Aktarmalı Seferlere Yöneldi
28 Haziran 2020 - 14:11 - Güncelleme: 28 Haziran 2020 - 17:36
Reklam
Reklam

Sosyal Medyada organize olan Amerika ve Türkiye yolcuları bazı seferlerin iptal edildiğini dile getirerek, başta Avrupa olmak üzere Ortadoğu aktarmalı sefer düzenleyen havayolu şirketlerine yöneldi.

Bir çok Türk Amerika'dan Türkiye'ye gelebilmek için Hollanda, Belçika ve Almanya gibi ülkeler üzerinden Türkiye'ye ulaşmak isterken, Türk Hava Yolları Washington D.C. seferleri devam ediyor.
New York JFK havalimanından 1 Temmuz'da başlatılması planlanan uçuşlar için ise uçak bileti bulamadıklarını belirten Türk yolcular "15 Temmuz'a kadar New York seferine bile bulamıyoruz. Aylardır buradayız. Bari tahliye uçuşu eklense" isteğinde bulundu.

Amerika Birleşik Devletleri'nde en fazla Türk'ün yaşadığı New Jersey eyaletinden Türkiye'ye gelmek isteyen yolcular ise United havayolu ile önce Newark'tan Frankfurt'a ordanda THY ile İstanbul'a bilet alıyor. 

Önceki gün Türk Hava Yolları ile Los Angeles'tan İstanbul'a giden Türk yolcular çok rahat bir uçuş gerçekleştiğine dikkat çekerek "2 kez sandviç, meyve suyu ve kek ikramı oldu. Uçakta boş koltuk yoktu. Genelde maske takılıydı. El bagajımızı tartmadılar. Herbirimiz için sırt çantası ile uçak içine giriş yaptık. Bence son derece konforlu bir uçuştu." diye konuştu.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com