Amerikalı Türklere Üniversite Diploması Şansı

Türkiye'nin en eski açıköğretim olarak eğitim veren Anadolu Üniversitesi yetkilileri Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Türklere Açıköğretim Fakültesini anlattı.

Amerikalı Türklere Üniversite Diploması Şansı
29 Haziran 2019 - 00:34

Amerika Birleşik Devletleri'nin New York kentine gelen Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Sayın Kumtepe New York ve çevresindeki Türk Sivil Toplum kuruluşları temsilcilerine Açıköğretim sistemini anlattı.

New York Başkonsolosluğunda toplanan STK temsilcileri Açıköğretim Fakültesi'nin Kuzey Amerika programı hakkında sorular sordu. Fakülte yetkilileri ise sorulara cevap verirken Kızey Amerika'da sınav merkezleri ve sınav sistemi ile ilgili bilgileri aktardı.

Açıköğretim Fakültesi Kuzey Amerika Önlisans Programları Dış Ticaret, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, İlahiyat, Marka İletişimi, Medya ve İletişim, Spor Yönetimi, Tarım bölümleri bulunurken, Açıköğretim Fakültesi Lisans Programlarında ise Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Sosyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı, Yönetim Bilişim Sistemleri bulunuyor.

İktisat Fakültesi Lisans Programları, İktisat, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler bölümlerinin yanısıra  İşletme Fakültesinde Lisans Programları İşletme, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi bölümleri yer alıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum