• Reklam
Reklam

Amerikalı Ünlüleri Giydiren Türk: Sine Chaplin

1995 yılında Amerika Birleşik Devletleri'ne gelen Sine Chaplin, Hollywood yıldızlarından, ünlü işadamlarına kadar iş dünyası sanat camiasından bir çok kişiyi giydiriyor. Sine Chaplin Amerika'ya geliş macerasını ABDPOST.COM'a anlattı.

Reklam
Amerikalı Ünlüleri Giydiren Türk: Sine Chaplin
30 Nisan 2021 - 14:22 - Güncelleme: 30 Nisan 2021 - 19:09
  • Reklam
Türkiye’de Kadıköy Kız Meslek Lisesini bitiren Sine Chaplin, İstanbul'da kendine bir mağaz açtı. Genç yaşta kendi kolleksiyonunu oluşturan Chaplin babasının Amerika'ya gelmesiyle arkasından gelerek Soho’da Institute ve Detour firmalarında Designer olarak çalışmaya başladı.

Kendi tasarımlarını şirkete beğendiren Chaplin "Daha sonra kendi koleksiyonumu oluşturup, Soho'daki butiklere satmaya başladım. Daha dün Dolce&Gabbana’nin vitrininde benim 20 sene önce yaptığım tasarımları gördüm." dedi.

Chaplin kendini "Fashion Designer." olarak tanımlıyor. ve "İlk yıllar design yapıyordum. Britney Spears'a falan özel dikiyordum. 2003'ten sonra bu erkek mağazalarında müdür olarak çalışmaya başladım.

2003 yılında Domenico Vacca’nın Soho’daki yeni mağazasına müdür olarak atanan Sine Chaplin, "5th ave, Madison mağazalarında 8 yıl müdürlük yaptım. Sonra Zille'de çalıştım. Açılışından beri giydirmediğim Arap işadamları kalmadı.  Alsabah, Alsaud, Althani ve daha kimler kimler. Ruslar vardı müşterilerim arasında. Meksikalı Politikacılar. Hepsi beni tanır, bir insana baktığımda nasıl bir elbise giymesi gerektiğini bildiğimden, benimle yıllardır çalışan VIP müşterilerim var." diyerek sözlerini sürdürdü.

2013'ten BERİ KITON'DA...

Yine VIP müşterilere çalışan Napolide el dikişiyle ünlenen Kiton Mağazasına geçen Sine Chaplin, "Şu anda Amerika’daki bütün Kiton toptan parakende görselliğinden sorumluyum. Sürekli mağazaları seyahat edip denetliyorum. Ayrıca VIP müşterilerimize gidip satış yapıyorum. giydirmediğim ünlü, işadamı, sanatçı kalmadı diyebilirim. Yine VIP müşterilere hitap eden Zilli çalıştım. Bütün Arap royal aileler beni tercih ederdi." şeklinde konuştu.

İSMİ ANNEANNESİNDEN

Farsça kökenli Şahsine adını herkesin merak ettiğini dile getiren Sine Chaplin, "Anneannemin adı. Çoğu kimse anlamadığından Sina ismini kullanıyorum. Koca yürekli insan demek. Adımın benim için özel bir değeri var." dedi.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com