Amerikalılar Türk Kahvesini Sevdi

Amerika Birleşik Devletleri'nde son 3 yıldır Türk kahvesi büyük ilgi görüyor. Başta Washington ve New York olmak üzere Türk kahvesi Amerikalıların damak tadına hitap ediyor. Starbucks Türk kahvesini menüsüne almaya hazırlanıyor.

Amerikalılar Türk Kahvesini Sevdi
06 Aralık 2019 - 15:51

Aralık Dünya Türk Kahvesi Günü, tüm zamanların en lezzetli ve egzotik içeceklerinden birini kutluyor.

Türk kahvesi için kullanılan benzersiz demlenmiş, ince öğütülmüş Arapça kahve çekirdekleri, giderek genişleyen kahve sektöründe ayrılan şeydir. Büyüleyici bir dokunuş, Türk kahvesi "cezve", özel bir bakır tencerede hazırlanır. Bir fincan Türk kahvesi için bir fincan suya ve iki çay kaşığı kahveya ihtiyacınız vardır. Genellikle düz, küp şeklinde bir ortam veya az miktarda şeker veya iki küp veya daha fazla şekerli tatlı olarak servis edilir. Ayrıca Türk kahvesi, bir bardak su ve bir parça Türk lokumu ya da lokum ile servis edilir. Su, tat alma duyularınızı uyandırıp canlandırmaya hizmet eder, böylece kahvenin tadını daha da fazla çıkarabilirsiniz.

Çok az şeker kullanıldığı için Türk kahvesi, genellikle şeker ve aromalı şuruplarla dolu olan modern biralardan daha sağlıklı bir seçenektir. Örneğin, bir grande şekerleme somunu latte 301 kalori iken karamelli bir macchiato 240 kaloridir. Türk kahvesi şekersiz servis edildiğinde sadece 2 kalori alır.

Onursal gün geçmesine rağmen, en yakın kafenizden bir fincan Türk kahvesi sipariş etmek günün geri kalanını aydınlatmanın kesin bir yoludur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum