Amerikalıları İncelten Bir Türk: Yusuf Ural

Amerika Birleşik Devletleri'nin New Jersey eyaletinde ikamet edip, online olarak dünyanın her yerine İngilizce veya Türkçe hizmet veren (aynı zamanda imkanlar dahilinde yüzyüze de olabiliyor) diyetisyen ve fiziksel gelişim koçu (personal trainer) Yusuf Ural ABDPOST.COM'dan Esra Öziskender'e konuştu.

Reklam
Amerikalıları İncelten Bir Türk: Yusuf Ural
26 Eylül 2019 - 14:37
Reklam

Esra Öziskender'in haberi

İstanbul’da doğup büyüyen Yusuf Ural, çocukluğundan beri spor ve sağlık sektörü ile içiçeydi. Sporcu kimliği ile öne çıktığı değişik ulusal spor müsabakalarından sonra eğitimine Sakarya Üniversitesi, Spor Bilimi / Recreasyon alanında devam etti.

 Okuduğu dört sene boyunca kendini otizm koçluğu ve beslenme alanında geliştirdi. Mezun olduktan sonra çocuklara otizm koçluğu yapmaya devam etti. Sağlık Bakanlığı’nın açmış olduğu Beslenme Uzmanlığı sertifika programını başarıyla bitirdi. 2013 yılında Amerika’ya taşındıktan sonra Beslenme Uzmanlığını Amerika’da profesyonel olarak yapmak için American Council of Exercise’dan Nutricion Specialist sertifikasını aldı.

 Son altı yıldır Türklere ve Amerikalılara online ve fiziksel olarak beslenme danışmanlığı ve spor koçluğu yapmaktadır. Dunyanin dort bir yanindaki ve Amerikadaki öğrencileriyle başarılı bir şekilde kilo verdirme ve aldirma seanslarina devam etmektedir; kisacasi insanlari sağlıklarına kavuşturmayi gorev edinmistir.


 Yusuf Ural sorularımı cevaplandırırken bir müşterisi ile beraber çalışmaya başlamadan önce bir haftalık bedava bir deneme süresinin ardından karşılıklı olarak çalışmaya devam edip etmeyeceklerine karar verdiklerini söyledi. Bazen kendilerinin de çalışmayı red ettiği öğrenciler olduğu gibi öğrenciler de rahatça çalışmak istemediklerini söyleyebilirler dedi. Genelde eğer bu bir hafta içinde eğer 4 pound (yaklaşık 2 kilo) verildiyse çalışmaya devam ediliyormuş çünkü devamı geliyormuş.

Yusuf Ural online çalıştığı zaman what’s app üzerinden öğrencilerinin bütün öğünlerini takip ediyor.

Hatta bazen öğrencileri Yusuf Bey’in verdigi yemek planina uyamadiklari zaman alternatif yemeklerin resimlerini gondererek Yusuf Bey’in denetiminde yine saglikli secimler yapmis oluyorlar. 

Siz kilo vermeye karar verdikten sonrasini Yusuf Ural adim adim dikkatle planliyor ve siz sagliginiza kavusana kadar da sizi birakmiyor.

Kilo vermek kadar, kilo almanın da çok önemli olduğunu belirten Yusuf Ural, bazı öğrencileri ile de kilo alma programlarını yaptıklarını söyledi.

En kısa programı 4 haftalık dönemsel kilo verme programı (özellikle hanımların yaz geliyor telaşesi), en uzunu ise 2 yıl süren diyet çalışmaları. Verilmesi gereken kilo miktarı ne kadar fazlaysa, çalışma süresi de o kadar artıyor.

 Yusuf Ural çalışmaya bir kan tahlili ile başlıyor. Kan tahlilinde baktığı değerlere göre bir çalışma programı çıkarıyor.

Sonra bu diyet programı bir hafta ücretsiz deneme ile deneniyor. Eğer öğrenci herşeyi harfiylen yerine getirdiyse ve bir haftada 4 poınd (1 kilo 800 gram ya da en az 1,5 kilo) verildiyse ve her iki taraf da isterse çalışmaya devam ediliyor.

 Her beş deneyen öğrenciden, ortalama ikisi çalışmaya devam ediyor.

Gerisi cesitli sebeblerden eleniyor

Ayrıca Yusuf Bey’in anlaşmalı olduğu spor salonlarında birebir eğitim almak da mümkün. Kendisi aynı zamanda Spor Koçu yani Personal Trainer.

Saglikla ilgili her sorununuzda gonul rahatligiyla danisabileceginiz Yusuf Ural’in yasam koclugu ve kilo danismanligi hizmetlerinden yararlanmak isterseniz kendisini 817-210-7726 numarasindan arayabilirsiniz.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam