Arizona’da Kur’anı yırtan 2 Kadına Sokak Süpürme Cezası

Arizona'da Kur'anı yırtan 2 Kadına Sokak Süpürme Cezası

Amerika Birleşik Devletleri'nin Arizona eyaletine bağlı Glendale kentinde camilere girip zarar veren Kur'an-ı Kerim ve diğer dini kitapları yırtan çöpe atan kadına sokak süpürme cezası verildi. 32 yaşında 3 çocuk annesi olan Tahnee Gonzales camilere girerek zarar verirken bunları kameraya alıp sosyal medya hesabından yayınladı.

05 Haziran 2019 - 08:51

Geçtiğimiz yılın Mart ayında gözaltına alınan Tahnee Gonzales'ın mahkemesi sonuçlandı. Gonzales bölgede bulunan Camilerin boş olduğu zamanda girerek Kur'an-ı Kerimleri yırtıp çöpe atan ve yaptıklarını  videoya kaydetti. Daha sonra sosyal medyadan yayınlayan Tahnee Gonzales Polis tarafından gözaltına alındı.

Savcı Müslümanların veya Hristiyanların hepsine iyi veya kötü diyemeyeceğinin altını çizerek Tahnee Gonzales'in 3 yıl denetimli serbestlik ve 90 gün ertelenmiş hapis cezası verilmesini istedi. 

Mahkeme Gonzales'e Camilere özür mektubu yazmasını ve zarar verdiği Kur'an-ı Kerim, broşür ve dini kitapları ile camiye zarar verdiği malzemeleri almasını emrederken, 225 saat Cami ve çevresindeki sokakları temizleme cezası verdi.

Denetimli serbestliğini tamamlamaması durumunda 30 günlük ertelenen hapis cezasıyla karşı karşıya kalan Gonzales, mahkemede Müslümanlardan özür diledi ve yaptığı hareketin ahlaki olmadığını çocuklarını da olumsuz etkilediğini belirterek "İnsanların kutsallarına saldırdığım için çok üzgünüm." dedi. 

Gonzales’in avukatı Marc Victor ise müvekkilinin Müslümanlar hakkındaki genelleşmiş inançlarının bir hata olduğunu gördüğünü aktararak "Suçu korkunç derecede eğitimsizlikten kaynaklanıyor." diye konuştu.

Mahkeme Gonzales’e yardım eden arkadaşı Elizabeth Ann Dauenhauer'de daha önce bir suçu olduğundan dolayı farklı bir ceza verdi. 18 ay boyunca ayda 200 saat toplum hizmetine mahkum edilen Dauenhauer yaptıklarından pişman olduğunu dile getirdi. 

İki kadının, Phoenix kentinde Müslüman karşıtı açıklamalar yaptıkları ve çeşitli protesto gösterilerine katıldıkları biliniyor.

Sosyal Medya'da yayınlanan 23 dakikalık videoda konuşmaların çoğunun Gonzales tarafından yapıldığı görülürken Müslümanların Amerika'yı mahvedidiklerini söylüyor.

Cami, mülk üzerindeki bir kapıya silahsız bir işaret gördüğünde, Gonzales “Ahhh, ama siz kaleşnikof taşıyorsunuz. Bu silahlarla insanları öldürüyorsunuz." diyor.

Gonzales başka bir videoda ise 3 köpekle bir camiye girmeye çalışırken cami görevlisi ona engel olmak istiyor. Bu sırada köpekleri Cami görevlisinin üzerine bırakarak, köpekler adamı kovalıyor. Dauenhauer ise Cami görevlisine bağırarak  "Köpeklerimizden uzak durun, lütfen onları yeme," diyor. Cami görevlisi kapıyı kapatarak köpeklerden kurtuluyor.

Gonzales ve Dauenhauer Camide zarar verdiği tüm materyalleri almaya söz verdi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NASA en karmaşık uzay görevine başladı
NASA en karmaşık uzay görevine başladı
Amazon Pentagon'u Mahkemeye Veriyor
Amazon Pentagon'u Mahkemeye Veriyor