• Reklam

Aşı'da Öncelik Amerikan Vatandaşlarının

Amerika Sağlık Bakanı Azar, yeni tip koronavirüse karşı geliştirilecek aşı veya ilacın Amerika'nın ihtiyacını karşıladıktan sonra adil bir şekilde diğer ülkelerle paylaşılacağını söyledi.

Reklam
Aşı'da Öncelik Amerikan Vatandaşlarının
11 Ağustos 2020 - 04:20 - Güncelleme: 11 Ağustos 2020 - 05:17
  • Reklam

Amerika Sağlık Bakanı Alex Azar, Tayvan gerçekleştirdiği ziyaret sırasında gazetecilere verdiği demeçte, Korona Virüs aşısı ve tedavisiyle ilgili açıklamalar yaptı.

Dünya çapında 200’den fazla aşı adayının bulunduğunu ifade eden Azar, bunların 20 tanesinin klinik aşamaya geldiğini söyledi: “Birinci önceliğimiz elbette, Amerika'da kullanılmak üzere yeterli miktarda, Amerika Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) tarafından onaylanmış, etkin ve güvenli bir aşı veya tedavi geliştirmek ve üretmek." Azar, ancak ABD'deki ihtiyaçlar karşılandıktan sonra, 'uluslararası topluma danışarak yapılacak adil ve eşit dağıtım' sayesinde diğer ülkelerin de bu ürünleri kullanabilmesini öngördüklerini belirtti.  

Etkin ve güvenli bir aşı geliştirmenin genel olarak birkaç yıl sürse de Amerika Başkanı Donald Trump, Amerika'da 3 Kasım'da gerçekleşecek başkanlık seçimi öncesi hazır olabileceğini belirtmişti.

Amerika’nın Dünya Sağlık Örgütü’nden (DSÖ) çekilmesiyle ilgili de konuşan Azar, Washington’un küresel halk sağlığına daha az bir şekilde katılacağı anlamına gelmediğini de altını çizdi.

 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com