Aytekin Şenyaylar’ın Yeni Albümü Çıktı

Aytekin Şenyaylar'ın Yeni Albümü Çıktı

Amerika Birleşik Devletleri'nde Türk müzik dünyasında aranılan isim olan Aytekin Şenyaylar'ın yeni albümü çıktı. Şenyaylar yeni albümünü ABDPOST.COM'a anlattı.

24 Mart 2019 - 07:15

Aytekin Şenyaylar, 18 yıldır New York'ta başta olmak üzere bir çok eyalette kendi kurduğu orkestra ile birlikte çeşitli organizasyonlara renk katıyor. Restaurant ve eğlence mekanlarının aranılan ismi olan Aytekin Şenyaylar önceki gün bir albüm çıkardı. Usta yapımcı Uğur Bayar'dan "Maziden Bir Demet" adlı albümü çıkaran Şenyaylar, albümü Youtube ve diğer müzik platformlarından dinleyebileceğini belirtti. albümü.

AYTEKİN ŞENYAYLAR KİMDİR?

Aslen Adanalı olan Şenyaylar, aileden sanatçı. İlk müzik eğitimini çocukken babasından alan Aytekin Şenyaylar, amcasındanda kanun dersleri aldı. Adana Musiki Cemiyetinde bir süre koroda yer kanun çalan usta sanatçı ardından İstanbul'a yerleşti. Burada Adnan Şenses, Bülent Ersoy, İbrahim Tatlıses, Sibel Can, Kibariye, Müslüm Gürses, Ferdi Tayfur ve Hakan Taşıyan gibi usta seslerle çalışan Şenyaylar, hem albüm çalışmalarına hemde sahnede destek oldu.

2001 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nin New York kentine gelen Aytekin Şenyaylar burada müzik hayatını sürdürüyor.

YORUMLAR

  • 2 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Beauty queen stripped of title over Twitter posts
Beauty queen stripped of title over Twitter posts
Google, Tartışmalı 'Dragonfly' Projesini Rafa Kaldırdı
Google, Tartışmalı 'Dragonfly' Projesini Rafa Kaldırdı