Beklenen oldu! Rusya’dan yanıt geldi...

Beklenen oldu! Rusya'dan yanıt geldi...

Moskova yönetimi, beklendiği gibi Trump'ın yeni Ulusal Güvenlik Stratejisi'ndeki ifadelere katılmadığını belirtti. Kremlin sözcüsü Peskov, yeni stratejinin emperyalist bir karakter taşıdığını söyledi.

19 Aralık 2017 - 21:56

ABD lideri Donald Trump'ın kameralar önünde açıkladığı yeni Ulusal Güvenlik Stratejisi'ne ilk yanıt Rusya'dan geldi.24 saat dolmadan yanıtını dünya ile paylaşan Kremlin, beklendiği gibi Moskova'nın ABD'ye tehdit oluşturduğu yönündeki görüşlere katılmadı. Kremlin'in ilk değerlendirmesine göre, Washington'ın yeni stratejisi emperyalist bir karakter taşıyor, tek kutuplu bir dünya kurgusu isteğinden vazgeçmediğini gösteriyor.

Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov, belgenin dikkatli bir şekilde incelenmeye ihtiyacı olduğunu söyledi.Başkan Trump, yeni güvenlik stratejisinde Washington'ın rakipleri Rusya ve Çin'i ABD çıkarlarını aşağı çekmeye çalışan 'revizyonist güçler' olarak tanımlamıştı.

ABD liderine göre, dünya yeni bir rekabet çağını yaşıyor ve küresel çaptaki yarışlar siyasi, askeri ve ekonomi gibi alanların tümünü kapsıyor.68 sayfalık belgede Pakistan, Kuzey Kore ve İran gibi ülkelerin isimleri de geçiyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Washington Büyükelçiliğinde Operasyon
Washington Büyükelçiliğinde Operasyon
Şaşkın Hırsız 6 dolar çalabildi
Şaşkın Hırsız 6 dolar çalabildi