• Reklam
Reklam

Biden: 1 Mayıs'a Kadar Talimat Vereceğim

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, en geç 1 Mayıs tarihine kadar tüm Amerikalılara Covid-19 aşısını sunma talimatı vereceğini açıkladı.

Reklam
Biden: 1 Mayıs'a Kadar Talimat Vereceğim
12 Mart 2021 - 06:18 - Güncelleme: 12 Mart 2021 - 15:18
  • Reklam
ABD Joe Biden, tüm eyaletlerde en geç 1 Mayıs'a kadar tüm Amerikalılara yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşısını ulaştırma talimatı vereceğini söyledi.

Ulusal karantinanın birinci yıldönümünde halka seslenen Başkan Biden, "Ülkemizde koronavirüsten ölenlerin sayısı, iki dünya savaşı, Vietnam Savaşı ve 11 Eylül olaylarında ölenlerin sayısını geçti" ifadelerini kullandı.

"Salgın Sessizlik ve Cehaletle Karşılandı"
Biden konuşmasında, "Koronavirüs salgını geçen yıl sessizlik ve cehaletle karşılandı. Bu da virüsün patlak vermesine ve can kaybının artmasına neden oldu" dedi.

"Asyalı Kardeşlerimiz Irkçılığa Maruz Kaldı"
ABD Başkanı Biden, "Asya kökenli Amerikalı kardeşlerimiz salgınla mücadelede ön saflarda yer almalarına rağmen ırkçılığa maruz kalıyorlar" diye konuştu.

"Mayıs Ayında Tüm Eyaletlere Yetecek Kadar Aşımız Olacak"
Ülkedeki toplu aşılama çalışmalarına değinen Biden, "Çabalarımız sayesinde önümüzdeki mayıs ayı sonuna kadar tüm Amerikalılara yetecek kadar koronavirüs aşısına sahip olacağız. Tüm eyaletlere en geç 1 Mayıs'a kadar tüm Amerikalılara koronavirüs aşılarını sunma talimatı vereceğim" duyurusunu yaptı.

Biden: Yardımınıza İhtiyacım Var
Amerikalıların koronavirüs aşısı yaptırmaları için yakınlarındaki merkezleri bulmalarına yardımcı olmak üzere bir internet sitesi oluşturacaklarını bildiren ABD Başkanı, "Koronavirüsün ortadan kaldırılması konusunda kayıtsız kalmayacağız fakat yardımınıza ihtiyacım var" mesajını verdi.

4 Temmuz Bağımsızlık Günü Mesajı
Biden, "Söylediklerime sadık kalınırsa, 4 Temmuz Bağımsızlık Günü'nü ufak çaplı toplantılarla kutlama şansımız olacak" diye konuştu.

"Aşılar Güvenli"
Amerikalılara, Ulusal Alerji ve Enfeksiyon Hastalıkları Enstitüsü Başkanı Dr. Anthony Fauci'ye kulak vermeleri çağrısında bulunan Biden, Fauci'nin aşıların güvenli olduğu konusunda güvence verdiğini hatırlatttı.

Öte yandan insanları aşıyı olmaya teşvik etmek amacıyla aşı yaptıranlar için yeni yönergeler açıklayacaklarını belirtti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com