• Reklam
Reklam

Biden, Ermeniler İçin 'Soykırım' İfadesini Kullanırsa...

Her sene olduğu gibi, 24 Nisan yaklaşırken Ermeni lobisi yine Amerika'ya baskı yapmaya başladı. Sözde 'Ermeni soykırımı'nı Başkan Joe Biden tanır mı?

Reklam
Biden, Ermeniler İçin 'Soykırım' İfadesini Kullanırsa...
06 Nisan 2021 - 17:15
  • Reklam
Peki bunu yaparsa, yani Biden 'soykırım' ifadesini kullanırsa, Türkiye-Amerika ilişkileri nasıl etkilenir? Türk-Amerikan Dernekler Kurulu eski başkanı Ergün Kırlıkovalı, CNN TÜRK'e konuştu. Kırlıkovalı, "Bu andan sonra Başkan tanırsa etkilenmeyen Türk Amerikalı ya da Türk kalmaz." ifadesini kullandı.

Amerika'daki Ermeni diasporasının, kasıtlı olarak Türk Amerikan toplumunu hedef aldığını belirten Kırlıkovalı, Ermeni tarafının çok yalan söylediğini ve hatta belge ürettiğini belirtti. "Bunlar yalanı- iftirayı bir usul edinmişler, onda da ustalaşmışlar." sözlerini kullandı.

Kırlıkovalı, oysa ki Türk Amerikan toplumunun bu iftiralara rağmen yalnızca hukukla mücadele
ettiğini vurguladı. "Biz tabii dinlenirsek çok mantıklı olduğumuz görülüyor. Rakamlar ortada belgeler ortada, ancak Ermeni tarafı bunu bildiği için sürekli algı yönetimine kaçıyorlar ve medyayı kullanıyorlar. Meseleyi Hristiyan-Müslüman eksenine oturtmaya çalışıyorlar, öyle olunca da Amerika'da çok destek buluyorlar." dedi.

Kırlıkovalı, bunlarla daha iyi mücadele etmek için, Amerika'da yaşayan Türklerin siyasi arenada daha aktif olması gerektiğine işaret etti ve Biden'ın soykırım ifadesini kullanması durumunda, Türkiye- Amerika ilişkilerinin darbe alacağının altını çizdi.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hanime Korkmaz
    4 hafta önce
    Bu konu hakkinda sayin Kirlikovalik beye hak veriyorum.Ermeni ya***larinin durdurulmasi gerekiyor.Türklerin elinde yeterlice belge var, hem national hem international bu ya***lari kanitlayacak.
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com