• Reklam

Biden Yönetimindeki Türk Kadınları

ABD'de Başkan Joe Biden'ın yönetimindeki bakanlıklarda, Türk kadınları da çalışıyor. Peki çeşitli birimlerde çalışan Türk kadınlarının bakanlıktaki görevi nedir? Ne iş yapıyorlar? Detaylar haberimizde...

Reklam
Biden Yönetimindeki Türk Kadınları
28 Ocak 2021 - 02:34 - Güncelleme: 28 Ocak 2021 - 08:09
  • Reklam
Geçen hafta göreve başlayan Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden'ın yönetiminde birçok Türk kadın bulunuyor. ABD Bakanlıklarında çalışan Türk kadınları, çeşitli görevlere sahip. 

İşte Biden'ın Yönetiminde Görevli Türk Kadınları:

Hazine Bakanlığı: Didem Nişancı
ABD'nin Hazine Bakanı Janet Yellen oldu. Yellen'a Hazine Bakanlığı görevinde özel kalem müdürü olarak Türk asıllı Didem Nişancı eşlik edecek. Didem Nişancı 9 Mart 1973 tarihinde dünyaya geldi. 1991-1995 yılları arasında ABD'de Ekonomi alanında eğitim aldı.
 
Didem Nişancı daha önce eski ABD başkanı Barack Obama döneminde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nda (SEC) özel kalem müdürlüğü yapmış ve 2018'de Bloomberg'e geçmeden önce Promontory Finansal Grup şirketinde çalışmıştı.
 
ABD Senatosu'nun bankacılık komitesinde de görev alan Nişancı, 1998-2001 yılları arasında ise Hazine Bakanlığı'nda çalışmıştı.
 
Dışişleri Bakanlığı: Naz Durakoğlu
Naz Durakoğlu, ABD Dışişleri Bakanlığı'nda Yasama-Kongre İlişkilerinden Sorumlu Müsteşar Yardımcılığı görevine getirildi. Barack Obama döneminde de Avrupa ve Avrasya'dan sorumlu müsteşarın Başdanışmanı olan Durakoğlu, Rutgers Üniversitesinde lisans ve Deniz Savaşı okulunda master yaptı.

Savunma Bakanlığı: Özge Güzelsu
Joe Biden yönetimine seçilen bir diğer Türk ise Savunma Bakanlığı Baş Hukuk Müşavir Yardımcılığı'na atanan Özge Güzelsu oldu. Kaliforniya'da avukatlık yapan Güzelsu, Stanford ve Harvard üniversitelerinde eğitim gördü.

 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com