• Reklam
Reklam

Bill Gates'de Aşı Için 2021 Dedi

Tüm dünyayı kökünden sarsan Corona virüsü salgını için aşı çalışmalarını surduren bilim insanlarının çalışmalarına yaptığı yatırımlarla dikkat çeken milyarder iş adamı Bill Gates, 2021´in ilk çeyreğinde 3 ya da 4 adet aşının tescil edilmesini beklediğini açıkladı.

Reklam
Bill Gates'de Aşı Için 2021 Dedi
15 Eylül 2020 - 08:57
  • Reklam
Teknoloji devi Microsoft’un kurucusu Bill Gates
Alman gazetesi Bild´e korona virüsü aşısı hakkında açıklamalarda bulundu. Gates, biraz da şansın yardımıyla 2021´in ilk çeyreğinde 3 ya da 4 adet aşının tescil edilmesini beklediğini söyledi.

Bill ve Melinda Gates vakfı ile aşı çalışmalarına destek veren Gates, “7 milyar insanın aşılanması için 14 milyar doz aşı üretilmesi gerekiyor. Böyle bir şey bugüne kadar hiç yapılmadı” dedi.

Gates bunun yeni strateji gerektiren acil bir durum olduğunu da belirterek, gelişmekte olan ülkelerde de aşının dağıtımının desteklenmesi ve bu işin küresel olarak sonlandırılması gerektiğini söyledi.

Öte yandan aşı çalışmalarına yaptığı yatırımlar nedeniyle kendisi hakkında komplo teorileri de gündeme gelen Gates, “Küresel bir salgına karşı hazırlıklı olunması uyarısında bulunduğum için beni bundan sorumlu tutan insanların olması çok ironik” diye konuştu.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com