• Reklam
Reklam

Bill Gates'ten Koronavirüs Aşısına Açıklama Geldi!

Bill Gates, tartışmalı koronavirüs aşısıyla ilgili açıklamalar yaptı.

Reklam
Bill Gates'ten Koronavirüs Aşısına Açıklama Geldi!
08 Aralık 2020 - 23:59
  • Reklam
Dünyanın en büyük girişimcilerinden olan Bill Gates, Singapur Fintech Festivali'nde koronavirüs aşısıyla ilgili açıklamalar yaptı. Komplo teorilerinin merkezinde yer alan Gates,  2021 baharı itibarıyla 6 farklı koronavirüs aşısının gerekli onayları alıp dağıtıma hazır hale gelmesini beklediğini ifade etti. 

Gates, "Böylece 2022 yılında gelişmekte olan ülkelerde bile salgın sona erecektir. Aşının eşit bir şekilde dağıtılmasını sağlamamız gerekiyor. Ne kadar zengin olduğunuz aşıya erişim imkanınızı belirlememeli. İşte burada bizim vakfımız ( Bill & Melinda Gates Vakfı) devreye giriyor" ifadelerini kullandı.

"Salgın Olmasaydı Daha Fazla Büyümüş Olacaktık"
Dünyaca ünlü iş insanı Gates, "Salgın, sağlık sistemleri, ölüm oranları, eğitim ve ekonomik istikrara dünya genelinde büyük bir darbe vurdu. Negatif olmamaya çalışıyorum ancak salgın olmasaydı, örneğin 2030 yılında daha fazla ilerlemiş olacaktık." diye vurguladı.

Bill Gates konuşmasında, "Bugün dünyada 1.7 milyardan fazla insanın resmi finansal sisteme erişimi bulunmuyor. Yüksek gelirli ülkelerde yetişkinlerin yüzde 94'ünün banka hesabı bulunurken, düşük gelirli ülkelerde bu oran yüzde 35'e düşüyor. Vakfımızın kaynaklarının yüzde 70'ini sağlık ve ilgili bilimsel çalışmalara harcıyoruz. Ancak yoksulluktan kurtulmayla finansal hizmetlere erişim arasındaki bağlantı sebebiyle vakıf odağını, dijital ödeme araçlarıyla bu hizmetlere yoksulların erişimini sağlamaya kaydırdı" şeklinde konuştu.

Bill & Melinda Gates Vakfı dünyanın en büyük aşı üreticisi Hindistan merkezli Serum Institute ile AstraZeneca'nın aşısını olabildiğince fazla kişiye dağıtmak üzere çalışmalara başladı. 

 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com