• Reklam
Reklam

Boğaziçi Üniversitesi Akademisyenleri, Yeni Rektöre Sırtlarını Döndü

Boğaziçi Üniversitesi'nde akademisyenler, Prof. Dr. Melih Bulu'nun rektör olarak atanmasını, devir teslim töreninde sırtlarını dönerek protesto etti.

Reklam
Boğaziçi Üniversitesi Akademisyenleri, Yeni Rektöre Sırtlarını Döndü
05 Ocak 2021 - 16:40
  • Reklam
Boğaziçi Üniversitesi'ne, Prof. Dr. Melih Bulu'nun rektör olarak atanmasını rektörlük devir teslim töreninde, akademisyenler sırtlarını dönerek protesto etti. Gözaltına alınan öğrencilerin derhal serbest bırakılması çağrısında bulunan akademisyenler, rektör atamasıyla ilgili basın açıklamasında da bulundu.

Prof. Dr. Melih Ulu'nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne atanması öğrenciler ve akademisyenler tarafından büyük tepki topladı. Bugün saat 12:00'de üniversite kampüsünde yapılan devir teslim törenine akademisyenler, cübbeleriyle katıldı.

"Atamayla Değil, Seçimle Belirlenir"
Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyelerinin imzasıyla yapılan basın açıklamasında, 'rektör, dekan ve enstitü müdürü gibi yöneticilerin atamayla değil seçimle belirlenmesi' gerektiği, bunun üniversitelerin 'anayasal özerkliği için şart olduğu' vurgulandı.

"Öğrencilerimiz Derhal Serbest Bırakılsın"
Akademisyenler, yaptıkları açıklamanın ardından, dünkü gösteriler nedeniyle gözaltına alınan öğrencilerin derhal serbest bırakılması çağrısında bulundu.

İçeri Sadece Öğrenci Kartı Olanlar Alınıyor
Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü içinde akademisyenlerin eylemleri sürerken, üniversite dışında da polis ekiplerinin nöbeti devam ediyor. Öğrenci kartı olanlar dışında içeri kimse alınmıyor.  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com