Bora Gencer, ABDPOST'a Konuştu

Amerika Birleşik Devletleri'nde TADF Cumhuriyet Balosunda konser vermek için gelen bir dönem hadi hadi şeker şarkısıyla ünlenen Türk Pop Müziği sanatçısı Bora Gencer, ABDPOST.COM'dan Fenomen Esra Öziskender'e konuştu.

Reklam
Bora Gencer, ABDPOST'a Konuştu
17 Kasım 2019 - 11:17 - Güncelleme: 17 Kasım 2019 - 19:56
Reklam

Bora Gencer geçtiğimiz ay New York’ta Cumhuriyet kutlamalarına katılmıştı. ABDPOST.COM'dan Esra Öziskender kendisi ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdi. 

İşte O Röportaj:

ESRA ÖZİSKENDER: Bora Bey, merhabalar!! Sizi New York’ta görmek şahane! Amerika’ya ilk defa mı geliyorsunuz?

BORA GENCER: Merhabalar:) 22 ülke gezen biri olarak Evet Amerikaya ilk defa geldim, daha önce bir yılbaşı için özel olarak gelecektim ancak organizasyondaki bir sıkıntı yüzünden iptal etmek zorunda kalmıştım.

ESRA ÖZİSKENDER:: New York ile ilgili izlenim ve düşünceleriniz nelerdir? 

BORA GENCER: Önce Rhode Island 'a geçtim orada bir aile dostlarımda kaldım. Oradan Newyork'a trenle geçtim, 3 saatlik yolculuğum boyunca küçük, küçük adacıklar ,koylar gördüm bu koylarda tekneler demişlemişti, harika manzaralar içinde Newyork'a vardım. Yanımda 5.6 adet bavul vardı, Boston ve Rhode Island’da çok alışveriş yapmıştım, derken tren istasyonundan Newyork meydanına çıktığımda o üstüme üstüme gelen uzun binaları, battal boy yapıları ve insanları görünce bir an istasyona geri dönesim geldi :)

Ama daha sonra alışınca ne kadar muhteşem dedim fakat tercihimi sorarsanız, özellikle 1999 depremini yaşayan biri olarak daha çok dublex ya da tek katlı müstakil evlerde yaşamak isterim. Aynı Rhode Island gibi :)

ESRA ÖZİSKENDER:: Evet haklısınız. Rhode Island, Amerika’nın en küçük eyaleti olarak hem çok şirin hem de manzarası çok güzeldir.  Çok özel bir zamanda geldiniz. Cumhuriyet kutlaması döneminde. Bu konuyla ilgili neler söylemek istersiniz?

BORA GENCER: Cumhuriyet Bayramı zamanında gelmiş olmam benim için büyük anlam ifade ediyor. Çünkü biz aile olarak bu tip özel günlere ekstra önem gösteren bir yapıyız. Hele hele bir de bu özel gün şarkılarımı söylediğim salon hınca hınç dolunca ve büyük bir çoşkuyla bu özel günü kutlayınca tadından yenmedi tabiki :) 

Bütün Amerikada yaşayan Türklere ve TADF Derneğine, başta Başkan Tulga Tekman bey olmak üzere tüm çalışanlarına ve diğer Amerika’daki tüm derneklere ve Türk kurum ve kuruluşlarına Cumhuriyete, Atamıza ve Bayrağımıza sahip çıktıkları için teşekkür ediyorum. Gözüm arkada kalmadan Türkiyeye döndüm.

ESRA ÖZİSKENDER: Şu anda Türkiye’de neler yapıyorsunuz? Nasıl bir programınız var?

BORA GENCER: Türkiye de şu anda sahne çalışmalarıma devam ediyorum. Bir fenomen olan Çiçek Bar’da her cuma sahne alıyorum, ayrıca daha erken saatlerde çarşamba ve cuma günleri Pera’da Ansen Otel’in barı olan Eftalikus’da piyano çalıp mikrofonsuz şarkı söylüyorum. Yeni Albüm çalışmam var çok özel şarkılarla çok farklı bir proje hazırlıyorum. Bende proje ve iş çok :)

ESRA ÖZİSKENDER: Kolay gelsin bayağı yoğun gözüküyorsunuz. Geleceğe yönelik planlarınız nelerdir?

BORA GENCER: Geleceğe yönelik olarak daha önceden bir girişimde bulunup sonra ortak anlaşmazlığı yüzünden kapatmak zorunda kaldığım babamın adına açtığım İlham Gencer Sanatsal Faaliyetler merkezini tekrar açmak istiyorum. Gençlere imkanlar sunup onları Türkiyeye kazandırmak en büyük idealim.

ESRA ÖZİSKENDER: Amerika ile ilgili planlar da var mı?

BORA GENCER: Amerika ile ilgili ilk planım yeniden geldiğimde kendi orkestramla bir ya da bir kaç konser vermek. Daha organik ilişkiler kurup daha sık gidip gelmek istiyorum.

ESRA ÖZİSKENDERO zaman buradan ilgili birimlere ve sanatsever iş sahiplerine duyuralım bu arzunuzu. İnşallah sizi sık sık görürüz Amerika’da. Başka eklemek istediğiniz bir mesajınız var mı?

 BORA GENCER: Hayvanları çok seven biri olarak, sokak hayvanları ile ilgili bir proje yapıp son albümümün tüm gelirini sokak hayvanlarını koruyan en büyük dernek olan Haytap'a bağışladım. Onlar da rehabilitasyon merkezlerinde bu geliri hayvanlarımız için kullanıyorlar, işte bu albümümü alarak onlara destek vermenizi rica etmemin dışında şu an için eklemek istediğim bir şey yok. Sizleri seviyorum. Kalın sağlıcakla.

ESRA ÖZİSKENDER: Bora Bey çok teşekkürler. Biz de sizi seviyoruz ve daha sık aramızda görmek istiyoruz. Gelirinin büyük kısmını hayvanları koruma amacına ayırdığınız albümünüzün bilgilerini de duyuracağız. Başarılar ve sevgiler.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam