• Reklam
Reklam

Boston'da Müslüman Doktorun Aracına Saldırı

Amerika Birleşik Devletleri'nin Massachusetts eyaletine bağlı Boston kentinde Müslüman kadın doktorun aracını gamalı haç işareti yaptılar. Polis olayla ilgili bilgisi olanlardan yardım istedi.

Reklam
Boston'da Müslüman Doktorun Aracına Saldırı
23 Haziran 2020 - 15:31
  • Reklam
Amerikan İslam İlişkileri Konseyi Massachusetts eyaletinde Müslüman kadın doktorun aracına yapılan saldırıyı duyurdu. Kadın doktorun aracına Nazi işareti çizen saldırganlar olay yerinden uzaklaştı.
CAIR, saldırganların yakalanmasına yardımcı olacak kişilere bin dolar ödül verileceğini duyurdu.

CAIR-MA İnsan Hakları Direktörü Barbara J. Dougan, “CAIR-MA olarak bu nefret eylemini kınıyoruz. Fail ve faillerinin bir an önce bulunmasını ümit ediyoruz. CAIR-MA, failin adalete teslim edilmesine yardımcı olmak için 1.000 dolarlık bir ödül verecek. Bilgi sahibi olan herkesin 781-656-1131 numaralı telefondan Revere Emniyet Müdürlüğünü aramanız istiyoruz." dedi.

Aracın sahibi, ismini açıklamak istemezken, “Benden hoşlanmayabilirsin çünkü başörtüsü takıyorum, ama beni tanımıyorsun bile. Arabamı işim için kullanıyorum, hasta insanlar için tıbbi malzeme tedarik ediyorum. Beni bu nefretinle incittiniz, ama aynı zamanda ilgilenmeye çalıştığım hasta insanlara da zarar verdiniz. Revere'den geliyorsanız, tüm topluluğunuza zarar veriyorsunuz. ” dedi.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com