Broadway-Lafayette metrosuna Enstalasyon

Broadway-Lafayette metrosuna Enstalasyon

ABD'nin New York kentinde bulunan Broadway-Lafayette metro istasyonunda şarkıcı David Bowie için sanat tasarımı yapıldı. 2016'da 69 yaşındayken hayatını kaybeden efsanevi İngiliz müzisyen David Bowie için New York kentinde bulunan Broadway-Lafayette metro istasyonunda sanat enstalasyonu New Yorkluların beğenisine sunuldu. İstasyonda, şarkıcının fotoğraflarının yer aldığı afiş ve panoların yanı sıra sanatsal çalışmalara da yer aldı.

14 Mayıs 2018 - 02:14

DAVID BOWIE KİMDİR?

David Bowie 8 Ocak 1947 yılında Brixton-İngiltere'de dünyaya geldi. İngiliz şarkıcı 10 parmağında 10 marifet olan sanatçılardan biriydi. Bowie yalnızca bir müzik adamı değil aynı zamanda yapımcı, ressam ve aktörlük alanlarında da boy gösterdi.

İlk hit şarkısı Space Oddity 1969 yılında İngiltere'deki listelerde ilk 5'e girmeyi başardı. 1970'li yılların başında 'The Man Who Sold the World', 'The Rise And Fall Of Ziggy Stardust And The Spiders From Mars' gibi efsane albümler yaptı.

'The Hunger', 'The Man Who Fell to the World' ve 'Merry Christmas, 'Mr. Lawrence', 'The Prestige', 'Twin Peaks: Fire Walk with me' gibi filmlerde rol aldı

Gözlerinin birbirinden farklı iki renkte olması bazı kitleler tarafından hayranlık kazanmıştır. 1962 yılında bir arkadaşı ile girdiği kavgada gözünden yaralanmış, geçirdiği bir dizi operasyon sonucu üst göz kapağı ve irisi diğerinden farklı bir görünüme sahip olmuştur.

Tarihte en önemli sanatçılardan biri olarak gösterilir ve bu güne kadar Lady Gaga, George Michael, Madonna gibi sayısız yıldıza örnek olmuştur.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Uyumlu çift: Hacı Sabancı-Nazlı Kayı
Uyumlu çift: Hacı Sabancı-Nazlı Kayı
Doğa Rutlay: 'Hastanedeki ikinci günden bu fotoğraf'
Doğa Rutlay: 'Hastanedeki ikinci günden bu fotoğraf'