• Reklam
Reklam

California'da Kiliseler İbadete Açılıyor

Amerika Birleşik Devletleri'nin California eyaletinde pandemi nedeniyle kapatılan ibadet yerlerinin yasak kararı eyalet mahkemesi tarafından iptal edildi. Kiliseler başta olmak üzere Camiler ve diğer ibadethaneler açılabilecek.

Reklam
California'da Kiliseler İbadete Açılıyor
07 Şubat 2021 - 13:52
  • Reklam
California Valisi Gavin Newsom'un ofisi Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Yüksek Mahkeme'nin koronavirüs salgını sırasında eyaletin iç mekanda ibadet yasağını kaldırmasının ardından, ayin ve ilahilerle ilgili kısıtlamaları kapalı mekan kilise hizmetleri için revize edilmiş yönergeler yayınlayacağını söyledi.

California'nın COVID-19 sağlık emirlerine karşı, yüksek mahkeme  Cuma günü geç saatlerde  kiliselerin kısıtlamaların dini özgürlüklerini ihlal ettiğini gerekçesiyle açılan iki davada karar verdi. Yargıçlar, California'nın şimdilik kapalı mekan kilise hizmetlerini yasaklamaya devam edemeyeceğini, ancak katılımı bir binanın kapasitesinin% 25'iyle sınırlayabileceğini ve içeride ibadet ve ilahiyi kısıtlayabileceği kararı verdi.

Karar bölgede bulunan diğer dini grupların ibadetlerini de kapsıyor. Yaklaşık 1 yıldır kapalı olan camilerin iç mekanlarında ibadet edilemiyordu. Bazı camilerin bahçelerinde namaz kılınırken, bazıları ise uzun süre kapalıydı. Bu kararın camiler içinde geçerli olacağını belirten Californialı Müslümanlar Camilerin de ibadete açılması için harekete geçti.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com