California’da Youtuber Türk ABD Kongresine Aday

California'da Youtuber Türk ABD Kongresine Aday

Amerika Birleşik Devletleri’nde ‘Young Turks’ adlı programıyla Youtube’da haber programı yapan Cenk Uygur, 2020’de yapılacak ABD Kongresi seçimleri için aday adayı oldu. 5 milyon takipçisine yayın yapan 49 yaşındaki Cenk Uygur, California’da geçen hafta istifa eden Demokrat Parti milletvekili Katie Hill’in yerine adaylığını açıkladı.

17 Kasım 2019 - 19:56

25. Bölgeden adaylığını duyuran Cenk Uygur, Amerika siyasetinde ‘ilerici’ olarak olarak biliniyor.

Youtube’tan sonra MSNBC haberlerini sunmaya başlamış, Obama yönetimine yönelik eleştirilerini azaltması istenince, görevinden ayrılmıştı. 8 yaşındayken Amerika'ya göç eden Uygur, Columbia Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. 2020 seçimlerine aday olan ikinci Türk ise New Jersey’den 37 yaşındaki Alp Başaran, kampanyasında kendini ‘Amerikan Rüyacısı’ olarak tanıtıyor. 9. bölgede Demokrat Parti’den Temsilciler Meclisi adayı olmak için ön seçimlere hazırlanan Başaran, 4 yaşındayken ailesiyle Amerika'ya göç etti.

Uygur, Vanderbilt Üniversitesi’nde tarih, psikoloji ve ekonomi bölümlerinde eğitimi aldıktan sonra, Los Angeles California Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirerek avukat oldu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ABDli Turk
    2 hafta önce
    Ermeni lobisini destekleyen ve ermeni olaylarini soykirim o*** birisi bu...orada secilmemesi icin oy verecegiz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kylie Jenner puts famous curves on display in skin
Kylie Jenner puts famous curves on display in skin
Nancy Grace has advice for Lori Loughlin as she fa
Nancy Grace has advice for Lori Loughlin as she fa