• Reklam
Reklam

Canan Dağdeviren'den Anne Baba Paylaşımı

Dünyaca ünlü bilim insanı Canan Dağdeviren, 12 yıl önce geldiği Amerika Birleşik Devletleri'ne ilk kez anne babasıyla buluştu. Duygularını sosyal medyadan paylaştı.

Reklam
Editör: ABD Post
18 Temmuz 2021 - 09:16
  • Reklam
Türk fizik mühendisi, halihazırda Medya Sanatları ve Bilimleri alanında LG Kariyer Geliştirme Profesörlüğünü yürüttüğü Massachusetts Institute of Technology'de Türk akademisyen, fizikçi, malzeme bilimci, Canan Dağdeviren, zaman zaman sosyal medya paylaşımı ile gündeme geliyor.

M.I.T.'teki ofisini çalışma arkadaşlarıyla temizlerken, türkülerle çalışan Prof. Dağdeviren, bu kez 12 yıllık anne baba hasretini paylaşıyor.

Canan Dağdeviren, paylaşımında, "Bugün, 17 Temmuz 2021; Amerika’ya doktora eğitimi almaya gelmemin 12. yıldönümü. Paris aktarmalı bir uçakla, hayalime ulaşmak için bu saatlerde yola çıkmıştım. 12 yılın her dakikasının hakkını vererek yaşadım; anı yaşadım, çok gezdim, çok çalıştım, çok tanıdım, çok üzüldüm, çok sevindim, çok hayal kurdum. 12 yila harika arkadaslıkları, doktora derecemi, doktora sonrası araştırmalarımı, hayalini kurduğum laboratuarı, özveri ile kurulmuş araştırma grubumu, duymaya alışmaya çalıştığım Prof. ünvanını, aşk evliliğimi, beyaz saçlarımı, gözaltı torbalarımı, yüz çizgilerini, kaslı yorgun bacakları, tutkulu yarınları sığdırdım. Her şey yeni başlıyor,
Not: 12 yil sonra ilk defa, annem ve babam beni ziyaret edebildi; çok mutluyum, mutluyuz" dedi. 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com