• Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Cenk Uygur, Ermenilerin Adayı mı?

Amerika Birleşik Devletleri'nin California eyaletinde Demokrat Partiden istifa eden Katie Hill'in yerine geçmek için aday adayı olan Cenk Kadir Uygur'un Ermeniler tarafından desteklendiği iddia edildi.

Reklam
Reklam
Cenk Uygur, Ermenilerin Adayı mı?
20 Kasım 2019 - 17:34
Reklam

Geçtiğimiz gün ABDPOST.COM'da adaylıkla ilgili haberi çıktıktan sonra Türklerden yoğun tepki alan Cenk Uygur'un sözde Ermeni soykırımı ile ilgili açıklamalarına yer verildi. Youtube'da Young Turk kanalından 5 milyon takipçisi olan Uygur'un Ermeni soykırımını kabul etmesi Türkleri sinirlendirdi. 

1915 olaylarını tek taraflı değerlendiren Uygur Ermeni Soykırımını kabul etmesi karşılığında Kongre üyeliğine Ermenilerin aday gösterdiği aktarıldı.

ABDPOST.COM'a gelen yorumlardan Amerikan Türk Dernekleri Federasyonu Başkanı Tulga Tekman "Ucuz politika yapan bir döneğin anatomisi" diyerek değerlendirdiği Cenk Uygur hakkında "Ne yazık ki, içimizden çıkan ve çok şey beklediğimiz parlak bir gencin, çıkarı uğruna doğduğu topraklara, şanlı tarihine ve yüce milletine karşı yaptığı hainliğe şahit oluyoruz.

Tabiki hainliğinin ve satışının yanında politika da yapıyor, Los Angeles’da 300 Bin, tüm California eyaletinde yaşayan yarım milyon Ermeninin oyunu alıp, koltuğunu bırakacak olan Cumhuriyetçi kongre üyesi Katie Hill’yerine kongre üyesi olarak geçmek için başvuruda bulunmuş. Yani koltuk için ülkesini ve milletini satan bir şarlatan-şovmen oluvermiş.

Los Angeles’daki Ermeni lobisinin baskısına dayanamamış ve teslim olup sanki bir araştırmacı-tarihçi gibi tarihi gerçekler ve mahkeme kararlarına karşı gülünç duruma düşerek ihanet etmiş ve sözde soykırım yalanını kabul etmiş.

Cenk bey, tarihi gerçekleri saptırıp, tarihteki en büyük emperyalist yalanı kabul ederken, keşke yaşadığı ve tv şovu yaptığı bölgedeki Ermeni terör örgütü Asala’nın kanlı eylemlerinden de söz etme cesaretini gösterebilseydi, ama onda o cesaret olsaydı, zaten ihanet etmezdi !

“ Los Angeles Başkonsolosumuz Mehmet Baydar ve Konsolos Bahadır Demir 27 Ocak 1973 tarihinde bir Ermeni tarafından şehit edilmiştir. Daha sonra 1982 yılında yine Los Angeles Başkonsolosumuz Kemal Arıkan arabasında uğradığı saldırıda Ermeni teröristlerce şehit edilmiş, Başkonsolosumuzu şehit eden Ermeni terörist 2016 yılında serbest bırakılmıştır. Ermeni teröristler 1984 yılında Los Angeles’te yapılan yaz Olimpiyatları sırasında Türk spor kafilesini de hedef almak istemiş, sporcularımıza yönelik bombalı saldırı son anda engellenebilmiştir. “Son olarak Cenk beyin içimizden çıkan biri olarak şimdiye kadar 1992 yılında kurduğumuz ve isim hakkı elimizde olan “ Young Turks, Inc. “ derneğimizin ismini bizlerden izinsiz olarak alıp kullandığını ve suç işlediğini de belirtmek istiyorum, çünkü sen Türk’ün davasına ihanet ettin, artık bizden biri değilsin." dedi.

Mustafa Songül Irmakcan ise "Dünyanın nasıl kocası olmuşuzki türkü kötüleyen satan biryere gelmeye çalışıyor Satanlara diyorumki öldüğünüzde cenaze namazınızı ve nereye gömüleceğinizi düşünün." şeklinde tepki gösterdi.

Turkish-American Security Foundation TASFO Başkanı Fatih Özonur Cenk Uygur'un konuştuğu o videoyu yayınlayarak, "CENK UYGURU DESTEKLEYENLER, Bu video'yu seyredin, ondan sonra bu dönekle aynı fikirdeyseniz destekleyin, yok bu dönek gibi değilseniz bırakın desteği çünkü CENK UYGUR terör destekçisi Ermeni diasporasının yeni projesi.

Önce Congressman yaptıracaklar sonrada Türk asıllı Abd'li congressman sözde soykırımı tanıyor diyecekler, burada aramızda bunun gibi dönekler arıyacaklar. YEMEZLER !

Sözde Ermeni soykırımı olmadı diyoruz ve CENK UYGUR gibi döneklerden olmayacağız diyoruz.

Bizim kayıplarımızı unutarak sözde Ermeni soykırımını tanıyan her dönek aynı zamanda alçaktır. Şimdi herkes sütüne yakışanı yapsın. Reklamı olmasın diye sözde soykırımı kabul ettiği video'yu kaynak olarak paylaşıyorum; isteyen seyretsin." şeklinde konuştu. 

İşte diğer yorumlar  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam