• Reklam

Chauvin ve 3 polis için 2. derece cinayet suçlaması

Minnesota Eyaleti Başsavcısı Keith Ellison, siyah Amerikalı George Floyd’un ölümü nedeniyle polis teşkilatından kovulan Derek Chauvin hakkında yapılan suçlamayı üçüncü derece cinayetten ikinci derece cinayete yükseltildiğini açıkladı. Ellison, söz konusu suçlamalar için ellerinde yeterli delil bulunduğu kanaatine vardıklarını açıkladı.

Reklam
Chauvin ve 3 polis için 2. derece cinayet suçlaması
04 Haziran 2020 - 09:05
  • Reklam

Olaya karıştığı gerekçesiyle kovulan diğer üç polisin de ikinci derecede cinayete yardım ve yataklıkla suçlanacakları ve haklarında yakalama kararı çıkartıldığı açıklandı. Olay anında çekilen görüntülere göre iki polis Thomas Lane ve J. Alexander Kueng, Chauvin'e yardım ederken üçüncü polis Tou Thao, yol kenarında duruyordu.

Kefalet ücreti 1 milyon dolar

Daha önce bu üç polis hakkında suçlama yapılıp yapılmayacağı belirsizdi. İkinci derecede cinayete yardım suçlamasıyla yargılanıp suçlu bulunmaları halinde zanlıların 10 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalmaları söz konusu.

Yakalama kararı çıkarılan eski polislerden birinin tutuklandığı, diğer ikisinin de gün içinde tutuklanmasının beklendiği bildirildi.

Güncellenmiş mahkeme kayıtlarına göre, Derek Chauvin'in kefalet ücreti 500 bin dolardan 1 milyon dolara çıkarıldı. Diğer üç polisinde kefaleti birer milyon dolar olarak belirlendi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com