• Reklam
Reklam

Cinsel ilişkide, Türkiye Lider!

Amerika Birleşik Devletleri Washington merkezli akademik dergi Foreign Policy, bu ay 41 ülkeden 317 bin katılımcıya cinsel alışkanlıklar üzerine bir anket düzenledi. Türkler, herkesi şaşırttı...

Reklam
Cinsel ilişkide, Türkiye Lider!
25 Haziran 2021 - 17:44
 • Reklam
Foreign Policy dergisi bugüne kadar yapılmış en büyük cinsel alışkanlık araştırmasının sonuçlarını yayınladı. Sonuca göre Türkler, dünyadaki en erkeksi ulus seçildi.

Anketten çok farklı sonuçlar da elde edildi. Mesela; daha zengin ülkelerdeki bireyler, birden fazla cinsel partnere sahip oluyorken, Türkler'in ömürleri boyunca ortalama 14 partnerle beraber olduğu yönündeki sonuç, dünyadaki diğer ülkeleri geride bıraktı.

Ankette; İtalyanlar'ın 12, Amerikalılar ve İsviçreliler'in 10, Fransızlar'ın 8, İspanyollar'ın 6,
Malezyalılar, Endonezyalılar, Hintliler, Çinliler ve Hong Konglular'ın 2 ila 6 partnerle beraberlik
yaşadığı sonucu çıktı.

Pink News haber ajansı yayımladığı haberde; "Türkiye görece düşük gelir seviyesi ve muhafazakar kültürü ile bazı kesimin sonuçları sorgulamasına neden oldu." ifadeleri ile sonucun güvenilirliğini sorguladı.

İstanbul Amerikan Hastanesi jinekoloji doktoru Alper Mumcu, Turkish Daily News'e "Saçmalık! Bu bir internet araştırması, ticari bir şey, bilimsel bir sağlık araştırması değil. Belki sadece yüksek gelirli insanlar doldurmuştur." derken, Durex Türkiye Genel Müdürü Erdinç Nuray aynı fikirde değil... Nuray, "Türkler iyi cinsel partnerler olarak biliniyor ve ömürleri boyunca 14 partnerle birlikte olmalarının gerçeklerle örtüştüğüne inanıyoruz. Bunlar tamamen katılımcıların yanıtlara dayalı sonuçlardır." ifadelerini kullandı.

Yine anket sonuçlarına göre, Türkler'in ilk birliktelik yaş ortalaması 16 çıkarken, Norveç en fazla
korunmasız cinsel ilişkiye giren ülke olarak şaşırttı.
 • Reklam

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Cevap
  1 ay önce
  Iyiki bizim Türkerkeklerinin bu özelligini poh liya pohliya ya***larla süslemis bu dergi.Türk erkeginin 24 saat bumu kafasinda.Iyiki Coronayi asisini bu*** Türk erkegi demekki bazi önemli seylerde düsünüyormus ; sexen disinda. Bu dergi elinize gecerse hemen cöpe.
 • CN
  1 ay önce
  Bu kadar ya*** ben hic bir dergide okumadim, bu dergide okudugum kadar. Avrupada erkekler 17 yasinda cinsel iliskiye girerken, Türkiyede 25. yasinda ilk defa diyebilirim. Bu dergiye göre her 2 ci Türk erkegi potenziell sex tutkunu. Bu kadarda sapik bir haber baska yerde duymadim.Evlenene kadar bir bayana elini degmemis erkekler var kültürümüz geregi.Kültürüne o*** saygisindan dolayi.
 • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com