• Reklam
Reklam

Cliffside Park Sokaklarında İftar Sofrası

Amerika Birleşik Devletleri'nin New Jersey eyaletine bağlı Cliffside Park kentinde, sokak iftarı düzenlendi. Bergen Diyanet Camii ve Kültür Merkezi tarafından organize edilen "Geleneksel Kadir Gecesi Sokak İftarı" etkinliği, bölgede yaşayan Türk ve Müslüman aileleri bir araya getirdi.

Reklam
09 Mayıs 2021 - 18:29 - Güncelleme: 09 Mayıs 2021 - 21:10
  • Reklam
Türk Hava Yolları`nın sponsorluğunda bölgede yaşayan Türkler'in ve diğer Müslüman toplum üyelerinin yardımıyla düzenlenen iftar programına, Sheriff Anthony Cureton ve Administrative Services Director James Edmonds, Başkonsolos muavini Orhan Selçuk, Din Hizmetleri Ataşesi Sinan Dedeler ve Cliffside Park Polis Departmanı Şefi Jacob Angarita katıldı. 

Ezan öncesi canlı ilahi müzik dinletisinin yapıldığı programda, Bergen Diyanet Camii ve Kültür Merkezi İmam Hatibi Ahmet Babür, katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

3 yıldır `Kadir Gecesi Sokak İftarı` etkinliğini düzenlediklerini belirten İmam Ahmet Babür,  "Geçen sene COVID-19 salgını nedeniyle yapamamıştık. Bu sene yağmurlu havaya rağmen 500`e yakın katılım oldu" dedi.

İftar yemeği ve yapılan dualardan sonra Bergen Diyanet Cami yöneticileri, iftara katılan misafirlere günün anısına Türk kültürünü simgeleyen işlemeli tabak hediye etti.
 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com