• Reklam

Coca-Cola İçince 1 Saat İçinde Vücutta Olanlar

İlk yudumu aldığımız andan, 60 dakika sonrasına kadar Coca-Cola'nın vücudumuzda yaptıkları.

Reklam
Reklam
Coca-Cola İçince 1 Saat İçinde Vücutta Olanlar
02 Ağustos 2020 - 09:26
Reklam

ilk 10 dakika: 10 çay kaşığı şeker almış vücudunuza girer (günlük alınması gereken şeker miktarının tamamı). Fostorik Asit tat alma duyunuzu keser ve aşırı şeker yüklemesinden dolayı kusmanızı engeller.
20 dakika: kan şekerinizde ani bir yükselme olur, yüksek miktarda insulin patlamasına neden olur. karaciğeriniz vücudunuzdaki şekeri yağa çevirerek buna bir yanıt verir. bu sadece bir kaç dakika içinde olur.

40 dakika: kafein absorbsiyonu tamamlanır. göz bebekleriniz büyür. kan basıncınız yükselir, karaciğeriniz kana daha fazla şeker pompalamaya başlar. beyninizdeki adenozin reseptörleri rehaveti önlemek için bloke olur.

45 dakika: beyninizde dopamin salgısı artar. bu tıpkı eroinin vücutta yaptığı tepkimelere benzer.

60 dakika: kafeinin diüretik özellikleri baş gösterir (tuvalet ihtiyacı). bu da vücutta depolanmış kalsiyum, magnezyum ve çinkonun da suyla beraber dışarı atılması demek.

bir süre sonra şeker ihtiyacını tekrar duymaya başlayacaksınız, kendinizi halsiz ve bitkin hissedeceksiniz. vücudunuzda kola ile alığınız bütün su tekrar dışarı atıldığı için sussuzluğunuz tekrar hissedeceksiniz. şeker ihtiyacını takiben, kafein isteği de başlayacak...

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com