• Reklam

Corona Virüs ile Mücadele Eden Meyveler

Amerika Birleşik Devletleri'nde Eczacılık yapan ve instagramdan The Eczacı hesabından paylaşımlar yapan Türk eczacı bu kez Corona Virüse gıda takviyelerini yazdı. İşte O besinler...

Reklam
Corona Virüs ile Mücadele Eden Meyveler
21 Ekim 2020 - 10:55
  • Reklam
Genel olarak sebze-meyve ağırlıklı besleniyor sigara alkol gibi alışkanlıklarınız yok az şeker tüketimi düzenli spor ve uykunuz var ise ne mutlu size.
Birçok takviye var bağışıklık desteklemek için.Bununla beraber en derli toplu açıklayıcı bilgileri @dr.aysegulcoruhlu'nun videosunda buldum. Bu yazacaklarım oradan ve diğer doktorların tavsiyelerinden özet olacak.
Virüs hücre içine girdiğinde olanları özetlersek;

Savunma elemanları (D ve C vitamini ile Çinko yardımı ile) Nitrik Oksit (Savaş) kalıntıları ile serbest radikaller Bu kalıntıları antioksidanlar ve sülfürlü bileşikler süpürür hücre içini temizler. Mekanizma genel olarak böyle işliyor. Bu denklemin herhangi bir yerindeki eksiklik farklı sorunlara yol açıyor. Görüldüğü üzere tek bir çözüm yok yani genel sağlık sistemimizin düzgün çalışması gerekli.
Neler kullanabiliriz?
D vitamini günlük 2000-5000 ünite (detaylı bilgi eski postlarda) C vitamini günlük 500-1000mg (ester C şeklinde olması avantaj)
Çinko savunma elemanlarının en büyük destekçisi (detaylı analiz eski postlarda )
Nitrik oksit (koyu yeşil sebzeler,pancar,nar suyu,kereviz...) Ağız florası temiz sağlam olmalı(yararlı bakteriler)
Sülfürlü bileşikler (Sarımsak, soğan,yumurta, kemik suyu,kereviz)
Antioksidanlar (Bütün Berry meyveleri, özellikle kara mürver, renkli sebze meyveler, turmeric , diğer antioksidanlar (glutatyon ,coQ10 vb))
Burada kara mürvere (black Elderberry) ekstra dikkat çekmek istiyorum.influenza virüsü ile yapılan çalışmalarda virüsün hücre içerisine girmesini engellediği gösterilmiş. koruyucu olarak kullanımı etkinliğini artırmış.
Düzenli kaliteli uyku hasarlı hücrelerimizin diğer hücrelere zarar vermeden temizlenmesi için gerekli.
Kaygılanmayın. Stres kortizol seviyemizi artırır ve bağışıklığı düşürür.
Bağırsak sağlığı bağışıklığın temelinden olduğu için probiyotik destekler de önemli.(Bağırsaktan vücuda sızan diğer mikroplar savunma elemanlarına ekstra yükler getirir virüsle mücadele azalabilir)
Sağlıklı yaşam güçlü bağışıklık 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com