Dallas’ta Müslümanlar’dan Memurlara Yardım

Dallas'ta Müslümanlar'dan Memurlara Yardım

Amerika Birleşik Devletleri'nde Müslüman gruplar, 2017’de seyahat yasağı getirilen Müslüman ülke vatandaşlarının protesto edildiği ve ülkeye sokulmadıkları Dallas/Fort Worth Uluslararası Havaalanında ABD hükümetinin kısmen kapatılmasından sonra 36 gündür maaş alamayan çalışanlara yardım etmek için harekete geçti.

27 Ocak 2019 - 18:46

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Müslüman gruplar, 2017’de seyahat yasağı getirilen Müslüman ülke vatandaşlarının protesto edildiği ve ülkeye sokulmadıkları Dallas/Fort Worth Uluslararası Havaalanında ABD hükümetinin kısmen kapatılmasından sonra 36 gündür maaş alamayan çalışanlara yardım etmek için harekete geçti.

"BİNLERCE MÜSLÜMAN TERMİNALDE BEKLETİLMİŞTİ"

ICNA Lideri Ömer Süleyman, "İki yıl önce, bu havaalanında seyahat yasağını protesto etmek için toplanmıştık. 2017 Ocak ayında, binlerce Müslüman gözaltına alınmak üzere D Terminalinde bekletildi" dedi.

"ONLAR BİZE YARDIM ETTİ, BİZ DE ONLARI UNUTMADIK"

3 gün boyunca yapılan protesto gösterilerinde, kendileriyle ilgilenen TSA çalışanlarıyla arkadaşlık kurduklarını belirten Süleyman, şimdide bir başka kriz ile Trump’ın Meksika sınırına yapmak istediği duvar inşaatına senatodan fon alamayınca hükümetin kısmen 36 gündür kapalı kalması sonrasında doğrudan etkilenen aile üyelerine ve ihtiyaç sahiplerine günlük gıda ve ilaç yardımının yanı sıra hediye kartı yardımında bulunduklarını dile getirdi.

BAĞIŞTA BULUNAN KURULUŞLAR

Federal çalışanlara bağışta bulunan kuruluşların: Dallas Müslüman Tıp İttifakı, Kuzey Teksas İslam Konseyi, ICNA Yardım Dallas, DFW Müslüman Baro Birliği, Dallas Müslüman BT İttifakı, Carrollton İslam Birliği, Koloni İslam Birliği, East Plano İslami Merkezi gibi 15 STK katıldı. 

2019/01/2019-01-27-19-14-10.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tom Holland admits he was drunk when he convinced
Tom Holland admits he was drunk when he convinced
Simone Biles, boyfriend Stacey Ervin Jr. post stea
Simone Biles, boyfriend Stacey Ervin Jr. post stea