• Reklam

Deniz Ayısının Üzerine 'Trump' Yazıldı

ABD'nin Florida eyaletinde bir deniz ayısının üzerine "Trump" yazıldı. Olayın ardından yetkililer harekete geçti.

Reklam
Deniz Ayısının Üzerine 'Trump' Yazıldı
12 Ocak 2021 - 21:52
Reklam
Reklam

Amerika Birleşik Devletleri'nin Florida eyaletinde bir deniz ayısının üstüne "Trump" yazıldı. Gelen görüntüler üzerine ise yetkililer harekete geçti. Amerikan medyasının deniz ayısının videosunu yayımlasının ardından olayı gerçekleştiren kişi, araştırılmaya başlandı. 

Amerika Birleşik Devletleri Balık ve Yaban Hayatı Servisi (FWS), bu saldırıyı gerçekleştirenin bulunması için çağrıda bulundu. Yetkililer, deniz ayısına zarar vermenin eyalet ve federal yasalar uyarınca yasa dışı olduğunu ifade etti. 

Saldırıyı, Homosassa nehrini ziyaret eden turistlerin fark ettiği öğrenildi.

37 Bin TL Ödül Vadedildi
Biyolojik Çeşitlilik Merkezi, deniz ayısına bunu yapanı ihbar edenlere, 5 bin dolar (yaklaşık 37 bin 500 TL) para ödülü vereceğini açıkladı. Olayla ilgili soruşturma açılırken, söz konusu kişilerin bulunması halinde, saldırıyı gerçekleştiren kişiye 50 bin dolara (yaklaşık 375 bin TL) kadar para ve bir yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılacağı kaydedildi.

Koruma altındaki deniz memelisinin üzerine yazılan yazının pazar günü tespit edildiği, saldırının ne zaman gerçekleştirildiğinin henüz bilinmediği belirtildi. 2020 yılında Florida'da ölen 637 deniz ayısından 90'ı teknelerin kurbanı olmuştu.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com