• Reklam
Reklam

Derya Taşkın, Passaic'ten Biden Delegesi Seçildi

Amerika Birleşik Devletleri'nin New Jersey eyaletine bağlı Paterson kentinde yaşayan İş kadının Derya Taşkın, siyaset kariyerini adım adım tırmanıyor. Daha önce Paterson'da Belediye Başkan yardımcılığı da yapan Derya Taşkın bu kez Biden'ı seçecek 306 delegeden biri oldu.

Reklam
Derya Taşkın, Passaic'ten Biden Delegesi Seçildi
16 Kasım 2020 - 10:55 - Güncelleme: 16 Kasım 2020 - 11:02
  • Reklam

New Jersey Eyaletinde Demokrat Parti içinde aktif çalışan genç iş insan Derya Taşkın, Amerikan Başkanlık Seçimlerinde, Joe Biden’ın kazandığı Demokrat Partinin Seçici Kurulunda Başkanı seçecek 306 delege arasına girdi.

New Jersey delegesi içinde 14 Aralıkta oyunu kullanacak olan Derya Taşkın’nın delege seçilmesi ABD tarihinde Türk olarak ilk olduğu aktarıldı.
Önceki gün yeni başkan Joe Biden ile poz veren Derya Taşkın, Biden'a yeni dönemde başarılar diledi. 

Türk asıllı Amerikalı Sarp Ersoylu’nun eşi olan Leah Ersoylu, California eyaletinde Orange ilçesindeki Newport Mesa Entegre Okul Bölgesi’nin mütevelli heyeti üyeliğine seçilirken, Türk asıllı Amerikalı Yelda Bartlett’in eşi olan Ben Bartlett, Californiya eyaletinde Berkeley kentinin belediye meclisi üyeliğini yeniden kazandı.

Türk toplum üyelerinden Aylın Açıkalın John Alpay, Onur Aruğaslan, Alp Başaran, Zarına Kızıloğlu, Ajlan Kurdoğlu, Sezin Palmer, Ceylan Rowe ve Cenk Uygur ise parti içindeki seçimlerde gerekli oyları alamadı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com