• Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Diriliş'i İzleyen Meksikalı Çift Müslüman Oldu

Amerika Birleşik Devletleri'nin California eyaletine bağlı Los Angeles kentinde yaşayan ve Diriliş dizisinin müdavimi olan Meksikalı çift Amerika Müslümanlar Derneği'nin düzenlediği fuarda Müslüman oldu.

Reklam
Reklam
Diriliş'i İzleyen Meksikalı Çift Müslüman Oldu
02 Aralık 2019 - 06:21 - Güncelleme: 02 Aralık 2019 - 07:30
Reklam

Amerika Birleşik Devletleri'nin California eyaletine bağlı Los Angeles kentinde Amerika Müslümanları Derneği'nin düzenlediği fuara Diriliş dizisi oyuncuları katılarak söyleşi yaptı.

Zekat Foundation of America sponsorluğunda düzenlenen programa Diriliş Ertuğrul dizisinde Abdurrahman Alp rolündeki Celal Al ve Küçük Osman rolündeki Emre Üçtepe birer konuşma yaptı.  Bu sırada Los Angeles'ta bulunan ve Diriliş dizisini hiç kaçırmayan Meksikalı çift Veronika ve Arthuro söyleşi sonrası Celal Al'ın yanına gelerek Müslüman olmak istediklerini belirtti.

Diziyi yıllardır izlediklerini belirten çift bu diziyi izledikten sonra İslam ile ilgili tüm tabuların yıkıldığını ve davranışlarının Müslüman kültürü üzerine değiştiğini söyledi. Celal Al ise çifte kelime-i şehadet öğretti. Önce bir kaç kez tekrarlatan ünlü oyuncu Al ardından karı kocaya tek seferde söyletti. 

Kelime-i şehadet getiren Meksikalı çift Müslüman olurken, Celal Al kendilerine İspanyolca ve İngilizce meali olan Kur'an-ı Kerim, İslam ilmihali ve ay yıldızlı şapka hediye etti.

Veronika ve Arthuro şehadet getirirken çevresinde bulunan Müslümanlar birlikte dua ettiler.

Video Ebru Awad


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com