• Reklam

Doğu Ekspresinde Bir Karlar Kraliçesi

Gerilim romanları yazarı Elif Kask Pisacane yeni yıla güzel Türkiye’mizin doğusunda girdi. Karlarla kaplı doğu illerimizi onun gözüyle foto galeri yaptık.

Reklam
Doğu Ekspresinde Bir Karlar Kraliçesi
08 Ocak 2021 - 22:10 - Güncelleme: 09 Ocak 2021 - 00:39
  • Reklam

Esra Öziskender'in Yorumu

DOĞU EKPRESİ - ORIENT EXPRESS

Esra Öziskender, @esraoziskender (Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter) [email protected], whatsap: +1 (347) 261-2236

Ben Karabük doğumluyum ancak erkek kardeşim Uğur Öziskender Kars, Kağızman doğumlu. Rahmetli babam, emekli hakim ve avukat Saadettin Öziskender (nur içinde uyusun) orada görev yaptığı için iki sene kalmışız ben daha çok küçüktüm o zaman hatırlamıyorum. Ordan Kahramanmaraş, Andırın'a geçmiştik, hatıralarım 5 yaşımdan itibaren Andırın'dan başlıyor. Ama Kars, Kağızman'a ait birçok çocukluk resimlerim var. Bir de tabiki annem Hatice Öziskender ve o zamandan beri öz teyzem kadar sevdiğim, tanıdığım, dostumuz, hala İstanbul'da komşu olduğumuz Aynur Teyzemin (Aynur Yılmaz) ve eşi Orhan Amcam (emekli hakim Orhan Yılmaz) anlattıkları kadarıyla biliyorum Kağızman'ı. Ta o zamanlardan beri ailelerimizin birbirini tanıdığı ama bizim birbirimizi tanımamızın lise dönemine denk geldiği sevgili arkadaşım Yüksek Mimar Aylin Boğa da 1-3 yaş arası Kağızman'da yaşayanlardan. Ankara doğumlu Aylin daha sonra ailesi ile beraber tekrar Ankara'ya dönüyor. Her ikisi de doktor olan anne ve babası (çok sevgili Mihriban teyzem ve Mehmet Boğa amcam) ile beraber onlar da mecburi hizmetlerini yapmışlar. Aylin de ailesinin ve bakıcısının anlattığı kadarı ile hatırlıyor Kağızman'ı. Kağızman, bizler yani bu üç aile için unutulmaz bir şehirdir hatıralarımızda. Tabi dolayısı ile tüm Kars.

Pandemi biter bitmez bir Şanlıurfa seyahati beni bekliyor, hazırlıklarım tamam. İnşallah ordan da Kars ve diğer civar illere gidebilirim.

İnşallah oralara tekrar gidip görmek kısmet olur derken Elif'in sosyal medya gönderilerine denk geldim. Doğu Ekspresi ziyareti yapmışlar bir nevi eşi Raffaele ile. Kars ve Erzurum'u gezerek yeni yıla girmişler. İşte bu güzel fotoları ve Elif Kask Pisacane'nin izlenimlerini kendi sözleriyle size aktarıyorum. Elif'in dediği gibi: "Haydi çıkıp çıkıp gidelim doğuya!"


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com