Dünya’nın Gözü Bu Dövüşte

Dünya'nın Gözü Bu Dövüşte

ABD’li dövüşçü Floyd Mayweather, çıktığı son maçta İrlanda’lı gösteriş budalası McGregor’ı ezerek yenen Dağıstanlı Khabib’in meydan okumasını kabul etti. Tüm dünyanın gözü bu nefes kesecek maça çevrildi. Dağıstanlı Khabib Nurmagomedov kendisine meydan okuyan ve sürekli hakaretler savuran İrlanda’lı Connor McGregor’ı karşılaştıkları müsabakada ezerek üstün gelmişti.

12 Kasım 2018 - 05:52 - Güncelleme: 12 Kasım 2018 - 09:52

ABD’li dövüşçü Floyd Mayweather, çıktığı son maçta İrlanda’lı gösteriş budalası McGregor’ı ezerek yenen Dağıstanlı Khabib’in meydan okumasını kabul etti. Tüm dünyanın gözü bu nefes kesecek maça çevrildi.

Dağıstanlı Khabib Nurmagomedov kendisine meydan okuyan ve sürekli hakaretler savuran İrlanda’lı Connor McGregor’ı karşılaştıkları müsabakada ezerek üstün gelmişti.

Bunun ardından ABD’li dövüşçü Floyd Mayweather - Khabib Nurmagomedov’un meydan okumasını kabul etmiş karşı karşıya gelmek için gün saymaya başlamıştı.

Maçın günü yaklaştıkça heyecan artarken dövüşün ödülü de netleşmeye başladı.

Çıktığı maçlarda oldukça ciddi miktarlarda para kazanan ABD’li dövüşçü Khabib karşısında kazanıp kaybetmekten ziyade ne kadar para kazanacağının hesabını yapmaya başladı.

İrlanda’lı McGregor’ı 2017 yılında çıktığı maçta alt eden Mayweather Khabib'in teklifini kabul ettikten sonra dövüşü organize etmek isteyen medya kuruluşlarına “Çek defterlerinizi çıkarın. Las Vegas'ı tekrar harika yapalım” dedi.

Aklındaki rakamı açıklayan ABD’li boksör şunları söyledi: “Ben her zaman kendimin patronu oldum. Khabib'le yapacağımız dövüşün nasıl biteceğini bilemem. Ancak sonunda bir şeyler başaracağız.

110 milyon ile 200 milyon dolar arasında bir paranın garanti olacağını düşünüyorum.

Ayrıca bir amacım da hem Khabib hem de daha önce yendiğim McGregor'la 2019'da karşılaşmak.

50-0'lık yenilmezlik unvanı bulunan 41 yaşındaki boksör, McGregor'la olan maçından 150 milyon dolar, rakibi ise 100 milyon dolar kazanmıştı.

2018/11/2018-11-12-05-56-56.jpg
2018/11/2018-11-12-05-57-03.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yıldız Teknik Maryland'a Damga Vurdu
Yıldız Teknik Maryland'a Damga Vurdu
Yıldırım ve İmamoğlu Canlı Yayında Ne Konuştular?
Yıldırım ve İmamoğlu Canlı Yayında Ne Konuştular?