Enis Timuçin’den ABD’ye Sert Mesaj

Enis Timuçin'den ABD'ye Sert Mesaj

Birleşik Dünya Devleti Kurucusu ve İş adamı Enis Timuçin ABD'nin Türkiyeye yönelik yaptırımlarına sert çıktı.

18 Ağustos 2018 - 10:29 - Güncelleme: 02 Ekim 2018 - 21:11

Türkiye ile Amerika arasında yaşanan gerginliğe de değinen Timuçin, “Küresel vahşetin tetikçiliğini yapan Trump'un bu akıl almaz tavrı dünya halkları arasında farklı kutuplaşmalara yol açarken, global bazda başlaması planlanan savaşa da zemin hazırlamaktadır.

Amaç, global bazda bir savaş ile bekletilen silah ve ilaç piyasasının sermayesini, öldürülecek ve yaralanacak olan insanlarla oluşturmak ve bu yolla insan nüfusunu azaltmaktır. Bu savaşla birlikte bir başka hedef ise ilk etapta Ortadoğu'dan başlamak üzere dünyayı olabildiğince küçük devletçiklere bölmek ve bu sayede dünyayı daha rahat kontrol altına alabilmektir.

Son dönemde özellikle Rahip Brunson olayı bahane edilerek döviz noktasında Türkiye'ye karşı agresif bir tutumla saldırılar düzenlenmektedir. Biz diyoruz ki hala insanlık için şans varken bu tutumdan vazgeçilmelidir. Bu tutumun devam etmesi, Türk ve Amerikan halkları arasında onarılmaz sıkıntılara yol açabilir.

O nedenle diyoruz ki biz bu durumları biliyoruz ve hazırlığımızı ona göre yaptık. Şayet Türkiye'de 81 milyona karşı yapılan bu hukuksuz ekonomik saldırılar son bulmazsa Trump kaybedecek. Çünkü biz çok kısa bir süre zarfında yükselen bu dövize müdahale edecek ve Türk halkının bundan zarar görmemesi için ayrıca uygulayacağımız ekonomik paketle alım gücünü ortalama %20 oranında arttıracağız. Bu durum sadece Türkiye için geçerli olmayacak. Bu planımızı küresel vahşetin hedefinde olan tüm ulus devleti halkları için de uygulayacağız.

Biliyoruz ki küresel vahşet bizi fındık gibi görecek. Fakat biz o fındığı her ısırmaya kalktıklarında dişlerini kıracağız. O nedenle hala insanlığımız ve gezegenimiz için şans varken, sözde Başkan Trump ve özde Başkan Pence Dünya’ya ve Amerikan halkına yönelik yaptıkları bu vahşet politikasına son vermelidirler. Aksi halde hem kaybeden taraf onlar olacak hem de tarihe kara bir leke olarak geçeceklerdir. Çünkü biz bunu sadece ulus devletleri için değil, aynı zamanda barıştan, özgürlükten, hak ve adaletten yana olan, insan haklarına saygılı, doğa ve üzerindeki tüm canlılara duyarlı Amerikan halkı için de yapacağız.” dedi.YORUMLAR

  • 2 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turkey Says Khashoggi Killers May Have Taken Body Parts Out of Country
Turkey Says Khashoggi Killers May Have Taken Body Parts Out of...
NY Times'da Kaşıkçı Cinayetinin Detayları
NY Times'da Kaşıkçı Cinayetinin Detayları